Aktualności

To już tradycja, że co roku na wiosnę młodzież ZSCKR Nowy Targ wyjeżdża na dwutygodniowe praktyki zagraniczne. Tym razem wybór padł na Włochy, a dokładnie na uroczą miejscowość Cattolica, w regionie Emilia Romania.
Praktyki zagraniczne dla uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z ZS CKR w Starym Lubiejewie realizowane w miejscowości Cattolica w ramach programu Erasmus+ to nie tylko zdobywanie umiejętności i wiadomości zawodowych. To również poznawanie kultury goszczącego ich państwa - w tym przypadku są nim Włochy. Program kulturowy realizowany jest w największym stopniu weekendami. Tak też było i minionego weekendu, kiedy nasi uczniowie odbyli wycieczki do Gradary i Rimini oraz Wenecji.
W dniu 25 maja w ZSCKR w Swarożynie odbyło się I Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W dniu 23 maja 2023r. uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie zostali laureatami w II Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym " SLOW FOOD 2023". Jego organizatorem był ZS CKR w Oleszycach. Temat przewodni dotyczył: Wiosennego obiadu z pokrzywą.
25 maja 2023 r. w naszej szkole odbyły się niesamowite warsztaty "Poznajcie swoje". Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polski Związek Łowiecki realizują projekt pilotażowy warsztatów kulinarnych z dziczyzny.
Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu 8.4.1.Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT dla 5 uczennic klas czwartych, kształcących się w zawodzie technik weterynarii. O bardzo wysoki poziom szkolenia, bardzo przydatne materiały dydaktyczne i dobrą atmosferę zadbała firma MASTERVET.
21 maja 2023 roku w Zespole Szkół CKR w Janowie odbyło się XIV Forum Rolnicze. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.