Aktualności

W urokliwym miejscu z ogromnym klimatem przesiąkniętym tradycją naszego regionu 12 września 2019r. W Karczmie Wielka Lipa odbył się konkurs kulinarny -Dziedzictwo kulinarne szansą na rozwój produktu turystycznego. Przedsięwzięcie było organizowane przez LGD Zielone Mosty Narwi w Pokrzywnicy. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie reprezentowali uczniowie II i III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego zostały przedstawione najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-Energy to nie tylko możliwość pokazania jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii.
12 września 2019 r. w ramach 18. Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych tancerze i muzycy z zespołu SAVA ze Słowenii odwiedzili naszą szkołę. Zaprezentowali elementy swojej kultury narodowej i regionalnej podczas występu przed młodzieżą.
W dniu 06.09.2019 delegacja grona pedagogicznego oraz poczet sztandarowy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie uczestniczyli w Centralnej Inauguracji Roku Szkolnego Szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Starym Brześciu w województwie kujawsko – pomorskim.
07 września 2019 roku uczennica klasy III Tak/Tw Natalia Lisiecka odebrała wyróżnienie w konkursie - Nigdy więcej wojny, ogłoszonym pod patronatem Starosty Pułtuskiego i Burmistrza miasta Pułtusk.
Dnia 31 sierpnia 2019 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczył w Dożynkach Gminnych Świerkocin 2019 oraz 7 września 2019 r. w Dożynkach Powiatowych Miodobranie 2019 r. w Lubiszynie.
W dniu 6 września 20019 r. społeczność ZS CKR w Kowalu włączyła się w ogólnopolską akcję pn. Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Obecnie Para Prezydencka zaproponowała do czytania najpopularniejsze polskie nowele.
W niedzielę 8 września 2019 r. uczniowie klas maturalnych ZS CKR w Kowalu tradycyjnie uczestniczyli w festynie folklorystycznym z cyklu Z życia dawnej wsi pn. Rośnij chlebie, w trakcie którego pokazano zwyczaje związane z wypiekaniem chleba. Zespół Obrzędowy Lubominianki z gminy Boniewo przedstawił widowisko Pieczenie chleba.
Dnia 6 września 2019 r. w Starym Brześciu odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na uroczystości obecni byli między innymi minister Jan Krzysztof Ardanowski, rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski, posłowie, senatorowie, biskup Wiesław Alojzy Mering, przedstawiciele władz samorządowych powiatu włocławskiego, dyrektorzy szkół rolniczych oraz zaproszeni goście.
Dnia 08.09.2019r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami innych placówek oświatowych oraz wieloma różnymi instytucjami wzięła aktywny udział w pikniku charytatywnym zorganizowanym w naszym mieście na rzecz pomocy 20-letniej Uli Tokarskiej, walczącej z nowotworem złośliwym zagrażającym jej życiu.
W miniony weekend, 7 września uroczyście otwarto Zagrodę Edukacyjną w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, nazywaną przez odwiedzających – mini zoo. Była to okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, w malowniczej scenerii golądkowskiego ogrodu, której przewodził ksiądz Zbigniew Maciejewski – proboszcz zaprzyjaźnionej parafii Winnica. Nie było tradycyjnego przecinania wstęgi a symbolicznego otwarcia dokonały własnoręcznie dzieci, które poproszone przez Panią dyrektor Ewę Leszczyńską zdjęły z budynku zagrody kolorowe wstążki i baloniki.