Aktualności

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu realizuje projekt pt. Wysoka jakość transgranicznej edukacji zawodowej drogą do poprawy rynku pracy na terenie pogranicza.
Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wzięli udział w 9 edycji Narodowego czytania. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku czytaliśmy Balladynę Juliusza Słowackiego.
6 września grupa młodzieży z naszej szkoły wyruszyła do Grecji na staż zawodowy w ramach projektu - Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego - realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ - sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.
W ramach współpracy z PZPL, w sobotę 5.09, uczniowie UKS ZSCKR Sokołów Podlaski, po raz kolejny uczestniczyli szkoleniu z przeciągania liny, które odbyło się w Kime Szkole Walk w Warszawie.
W wyjątkowym wrześniu przyszło nam się przywitać na inauguracji roku szkolnego 2020/2021. Czas pandemii i ograniczeń wymusił na nas pewne ograniczenia, ostrożność i troskę o własne i innych bezpieczeństwo. Nie oznacza to, jednak, że nie uczestniczymy w życiu naszej szkoły i państwa. Wrzesień, bowiem to czas pamięci o traumatycznych historycznie wydarzeniach dla naszego kraju! To kolejna, 81. już, rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Jej rys historyczny przedstawił, w swoim inauguracyjnym, wystąpieniu dyrektor szkoły, Pan Roman Malicki. Pan Dyrektor podkreślił wagę patriotyzmu, poświęcenia i zaangażowania obywateli w walkę o wolną Polskę. Wolność i niepodległość naszego kraju to wartości nadrzędne, którym poświęcili życie bohaterowie patrona naszej szkoły żołnierze Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie.
1 września o godzinie 9.00 w murach naszej szkoły rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Z wielką radością, ale i głęboką troską witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Dnia 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w ZS CKR w Kowalu. Jest on jednak specyficzny, obowiązuje bowiem szczególny reżim sanitarny związany z trwającą pandemią koronawirusa.