Aktualności

Dnia 10 maja 2022 r. w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Wielkiego w Kowalu dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski podpisał umowę z panem Markiem Cichoniem - prezesem zarządu firmy VINPLAN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z Inowrocławia. Firma VINPLAN wygrała postępowanie przetargowe na realizację zadania Zaprojektowanie i budowa hali magazynowej na maszyny rolnicze wraz z zagospodarowaniem dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu w ramach projektu Modernizacja doposażenia pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu złożonego w ramach konkursu Regionalnego Programu Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w formule zaprojektuj-wybuduj.
Grupa naszych uczniów rozpoczęła staż zawodowy w ramach programu Erasmus. My wciąż doskonalimy nasze pasje i zamiłowania to kolejny raz kiedy możemy skorzystać ze straży zawodowych w pięknych zakątkach świata.
W marcu br. odbyły się kwalifikacje do V Szkolnego Konkursu Kulinarnego Mistrzowie w Kuchni. Łącznie 31 uczniów z klas gastronomicznych przystąpiło do rozwiązania testu wiedzy kulinarnej w formie online. Do finału konkursu, który odbył się 27 kwietnia b.r. na szkolnej pracowni, zakwalifikowało się 7 osób z najwyższą punktacją.
Wyjazdy zawodozawcze to jeden z najlepszych sposobów na poznanie swojego przyszłego miejsca pracy. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu regularnie korzystają z tej formy nauki.
II Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych pod Patronatem Honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka - Podsumowanie
W dniu 27.04.2022 r., w siedleckim Parku Wodnym odbyły się Regionalne Drużynowe i Indywidualne zawody w pływaniu. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Siedlec, Garwolina, Miętnego, Mińska Mazowieckiego i Sokołowa Podlaskiego.