Aktualności

W dniu 20.11.2019 roku w Powiatowym Urzędzie pracy odbyło się szkolenie z Rynku Pracy dedykowane uczniom klas maturalnych naszej szkoły.
19 listopada 2019 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy 1 technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (PT). Młodzież wysłuchała bardzo interesujących wykładów z pokazami na temat promieniotwórczości wokół nas, budowy, zasady działania i wykorzystania reaktorów jądrowych oraz zwiedzała reaktor jądrowy - Maria.
Nasza szkoła dołączyła do akcji - Na cztery łapy, której celem jest pomaganie zwierzętom ze schronisk. Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu w dniach 4-15 listopada zbierały wśród uczniów pieniądze za które została zakupiona karma i koce dla psów.
Bardzo udane zawody rozegrały dzisiaj dziewczęta z naszej szkoły, które w składzie Weronika Wierzbicka oraz Dominika Maślana, pokonały drużyny z Witnicy oraz Kostrzyna nad Odrą podczas Powiatowej Spartakiady Młodzieży w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.
W dniu 15 listopada 2019 r. w auli Zespołu Szkół CKR w Kowalu odbyły się dwie sesje szkoleniowe przeznaczone dla uczniów starszych klas dziennych i dla słuchaczy szkół zaocznych. Fundacja Ośrodek Analiz Cegielskiego przeprowadza projekt Kupuj od rolnika. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat sposobów prowadzenia bezpośredniej sprzedaży przez rolników, szczególnie w ramach rolniczego handlu detalicznego, a także popularyzacja i promocja prowadzenia takich działań wśród rolników i osób przygotowujących się do wykonywania tego zawodu.
W dniu 7 listopada 2019r w ramach działań związanych z profilaktyką odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem - Broń się nie trać wiary - profilaktyka nie prelekcja. Prowadzącym spotkanie był Piotr Lupi - Lubertowicz, wokalista związany z polską sceną bluesowo-rockową.
Wolontariat stwarza okazję do rozwijania zainteresowań, kształtowania osobowości, szukania pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu nawiązana została współpraca z Centrum Wymiany Międzynarodowej i Wolontariatu w Pułtusku.
Uczniowie naszej szkoły w obecnym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w praktykach zagranicznych, które odbyły się w okolicach miasta powiatowego Westerstede. Projekt ten jest realizowany, dzięki współpracy naszej szkoły z miastem Westerstede. Uczniowie mieli możliwość zdobyć cenne umiejętności i doświadczenie pracując w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, nastawionych na produkcję mleka oraz wytwarzanie energii w biogazowniach.
Karolina Przybyszewska, uczennica klasy I tak w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, została nagrodzona w powiatowym konkursie plastycznym pod nazwą - Bohaterzy i miejsca związane z odzyskaniem niepodległości z terenu powiatu pułtuskiego. Na konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość, Komitet Budowy Posągu - Popiersia Wincentego Witosa wpłynęło 211 prac w trzech kategoriach wiekowych. Karolina wykonała swoją pracę ołówkiem - przedstawiła postać Ignacego Daszyńskiego, polityka II RP na tle pułtuskiego więzienia, w którym ten był przetrzymywany. Zajęła drugie miejsce, czego jej serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów. Otrzymała nagrodę rzeczową, ponadto jej praca będzie opublikowana w kalendarzu na 2020 rok.
W ubiegłą niedzielę 10 listopada nasza Orkiestra Szkolna odniosła kolejny sukces! Tym razem na Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Artystycznym imienia Gerharta Hauptmanna zdobyli wyróżnienie.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już 08.11. 2019r. Szkolna społeczność wzięła udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 września br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji prasowej poinformował o kontynuacji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Produkt polski. Celem kampanii jest edukacja i zwiększenie rozpoznawalności oznaczenia zarówno wśród producentów, jak i konsumentów. W to przedsięwzięcie wpisuje się znak z napisem PRODUKT POLSKI na tle biało - czerwonej flagi dobrowolnie umieszczany przez producentów żywności na artykułach spożywczych z polskich surowców.
11 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele wielu placówek oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego wziął udział w oficjalnych obchodach sto pierwszej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W dniu 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w ZS CKR w Kowalu 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W pierwszej części uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.