Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w JABŁONIU
Adres

ul. Zamoyskiego 4

21-205 - Jabłoń

woj.lubelskie

tel. 83 356-00-17

email: sekretariat@zsckrjablon.pl

www: www.zsckrjablon.pl

Nasze Wiadomości
W dniach 20-21 kwietnia w ZSCKR w Studzieńcu odbył się I Ogólnopolski Finał olimpiady "Polska Wieś w Europie", w które brali uczniowie szkół prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W marcu 2022 roku po dwóch latach przerwy odbyła się w naszej szkole Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. W etapie szkolnym uczestniczyło 19 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą z zakresu: produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa oraz energetyki odnawialnej.
W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych "Spotkanie z polszczyzną" oraz w "Wielkim Teście Językowym".
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm Agrii i AGRO MASZ inicjujące współpracę w ramach akcji edukacyjnej "Faza na rozwój".
18 stycznia 2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.
Miło nam poinformować, iż uczeń klasy III B4 – Paweł Wasilewski otrzymał stypendium w ramach programu Lubelska Kuźnia Talentów 2021-2023.
Reprezentacja naszej szkoły uzyskała II miejsce w kraju wśród osób dorosłych w V edycji Biegu Erasmusa.
W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 3., którego celem jest zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Na realizację programu otrzymaliśmy 12 000 zł, z czego 50% przeznaczyliśmy na nowe książki. Pozostałe środki przeznaczone zostały na regały biblioteczne i promocję czytelnictwa w naszej szkole.
Z przyjemnością informujemy, że prace trzech naszych uczniów: Łukasza Dzyra, Tomasza Łaganowskiego i Mikołaja Komarka znalazły się w najnowszej publikacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydanej z okazji podsumowania konkursu "Niepodległa piórem i obiektywem"
W dniu 3 marca br. uczniowie klasy III FT oraz III MT uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa rolnego położonego w Korolówce - Osadzie.
Walentynki to święto, które stanowi doskonałą okazję na zorganizowanie fantastycznej i związanej z tym tematem zabawy w szkole. 14 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole TURNIEJ WALENTYNKOWY W BADMINTONA.
"Bo coś w szaleństwie jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu" Leopold Staff
2 stycznia 2020 r. zakończyła się w naszej szkole akcja "Góra Grosza". Była to już XX edycja ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
W dniach 5 -6 luty 2020 r. w Lublinie odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny "Bitwa na drobiowe smaki". Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół o profilu gastronomicznym.
Dar życia jest bezcenny i jestem zobowiązany podtrzymywać we mnie jego światło. Antoine de Saint-Exupéry
Nasze Video
Nasze Zdjęcia