Aktualności

Za nami pierwszy etap szkolnego konkursu Mechanika klucz do sukcesu, organizowanego wspólnie z firmą EMPRA z Winnicy. Jest on jednym z działań podejmowanych w ramach funkcjonowania klasy patronackiej.
W ostatnim tygodniu października na korytarzach naszej szkoły unosił się zapach świeżo pieczonego chleba, który uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli wypiekali na Szkolne Święto Chleba. 27 października odbyła się już 13 – ta edycja tego święta organizowanego w ramach kampanii Tydzień Chleba na Zakwasie.
Dnia 29 października 2021 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wraz z opiekunami: Panem Arkadiuszem Ciechalskim – wicedyrektorem szkoły, Panią Jadwigą Śpibidą – nauczycielem, ks. Mateuszem Markowskim – katechetą, udali się na miejscowy cmentarz w Kowalu, aby pomodlić się przy grobach zmarłych nauczycieli, poległych za Ojczyznę oraz zasłużonych mieszkańców miasta Kowala i okolic.
Bydgoska szkoła po raz czwarty została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości".
Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego bicia rekordu w czytaniu na przerwie, akcji realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
27 października 2021 roku w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się bardzo ważna dla szkół rolniczych uroczystość.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIIs TZ – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z okazji DNIA KUKURYDZY w JÓZEFKOWIE, gdzie mogli przyjrzeć się maszynom do zboru kukurydzy i różnym agregatom uprawowym i siewnym. Jednocześnie poznali różne odmiany kukurydzy i ich wydajności. Opiekunami byli p. Sławomir Kozłowski i p. Mirosław Ziębiński
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, pamiętamy więc o zmarłych pracownikach naszej szkoły oraz poległych żołnierzach.
26 października gościliśmy w naszej szkole P. Sławomira Piotrowskiego - Dyrektora MODR w Warszawie w celu podpisania umowy o współpracy. Z ramienia szkoły jako dysponent gospodarstwa występował P. Sławomir Wróblewski- Dyrektor ZSCKR w Sokołowie Podlaskim
W dniu 23.10.202 r., w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach, odbył się I Turniej Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w piłce nożnej dziewcząt, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Grzegorza Pudy.