Aktualności

W piątek 4 marca 2022 r. do naszej szkoły, realizującej działania związane z pomocą ofiarom wojny, przybyli pracownicy, w tym pani Ewa Śrubarczyk – dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu – województwo śląskie.
Tragiczne wydarzenia ostatnich dni wywołują smutek i często zmuszają nas do refleksji. Bohaterska postawa Ukrainy zasługuje na największy podziw i szacunek. Na ten trudny czas przypadł w naszym kraju Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W duchu solidarności z narodem ukraińskim, w środę – 2 marca w ZSCKR w Sichowie Dużym, uczciliśmy uroczystą akademią pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach 15 stycznia, zgodnie z tradycją na 100 dni przed maturą, zatańczyli Poloneza.
Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wydarzenie cykliczne o zasięgu międzynarodowym, największy bieg pamięci w Polsce. Odbywa się w ponad 350 miastach Polski oraz poza jej granicami. Udział w tym wydarzeniu jest formą włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W Polsce niewiele szkół kształci w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji, choć to kierunek uznany za strategiczny dla rozwoju Polski.
Cieszymy się, że możemy wspólnie z Państwem rozwijać się pod skrzydłami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Współczesny świat stwarza wiele zagrożeń dla młodego pokolenia.
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.