Aktualności

W dniu 11.06 w naszej szkole odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w przeciąganiu liny o Puchar Dyrektora Szkoły. Pogoda nam dopisała, rywalizacja sportowa została przeprowadzona na wielofunkcyjnym boisku szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele PZPL. Był to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny, które się odbędą jesienią w naszej szkole.
W dniu 11 czerwca 2021 r. w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie XVII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zabytki naszego regionu. W tym roku przebiegał on pod hasłem Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sambora Gawińskiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Marka Gralika, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, zaś partnerem był Robert Preus, dyrektor Kujawsko Pomorskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli w Bydgoszczy. Patronat medialny tradycyjnie objęło Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy.
W dniu 8.06 w Sokołowie Podlaskim odbyły się XII Mistrzostwa powiatu sokołowskiego w lekkoatletyce im. Romana Lecyka. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: biegi krótkie – 100 m, 400 m, biegi średnie – 800 m, 1500 m, skoki – skok w dal, rzuty – pchnięcie kulą.
W dniu 25 maja 2021 r. na zajęciach praktycznych odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez nauczycielki bloku żywienia Alicję Gołembiewską-Lewandowską oraz Elżbietę Woźniak. Tematem przewodnim zajęć był "Dzień mleka", tak więc klasa I i II Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz sporządzali potrawy z wykorzystaniem mleka i przetworów mlecznych: galaretki z zsiadłego mleka z musem malinowym, gofrów z bitą śmietaną oraz owocami, naleśników z syropem klonowym oraz pierogów z serkiem mascarpone i twarogiem.
1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nie mogliśmy przejść obok tego pięknego i ważnego dnia obojętnie, więc świętowaliśmy go w naszej szkolnej rodzinie, ciesząc się tym, że znów możemy się spotykać i razem spędzać czas. Uczniowie klasy II Branżowej Szkoły I stopnia i klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już 28 maja wybrali się na wycieczkę do JuraParku, by tam spędzić radośnie dzień. 1 czerwca klasa III Technikum, a także obie klasy I Technikum, pod opieką wychowawców, wybrały się na ognisko nad jezioro Dzilno.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się IX edycja konkursu, która została objęta Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Pierwsza grupa młodzieży z klas technikum kształcącego w zawodzie TECHNIK AGROBIZNESU w bieżącym roku szkolnym zakończyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji, w rejonie Riwiery Olimpijskiej. Staż odbyło 40 uczniów w ramach projektu Agrobiznes – nowe możliwości na europejskim rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Programu Erasmus. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim realizuje ten projekt we współpracy z greckim partnerem Golden Sun Mobility Center, z którym nasza szkoła współpracuje od lat.
W dniach 28-30.05. 2021 r. młodzież ZSCKR z Sokołowa Podlaskiego uczestniczyła w memoriale szachowym w Janowie, nad którym patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Grzegorz Puda.