Aktualności

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem w Kowalu odbywa się akcja dobroczynna pod nazwą Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala. Celem akcji jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci z terenu naszego miasta i najbliższych okolic, a także dzieci przebywających w domach dziecka. ZS CKR w Kowalu co roku włącza się w tę inicjatywę poprzez wystawienie stoiska gastronomicznego, na którym serwowane są pyszne gofry i pierniczki.
W piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym.
Dnia 25 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty florystyczne przeprowadzone przez florystę p. Mirosława Drohomireckiego – właściciela Pracowni Florystycznej Daisy w Kostrzynie nad Odrą.
W ramach współpracy gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Przeciągania Liny, prezesa Dariusza Bajkowskiego i wiceprezesa Marka Sitka, którzy przedstawili nam dyscyplinę od strony teoretycznej i praktycznej.
W ramach działań związanych z promocją zdrowego stylu życia, uczniowie klas pierwszych – ITP, LT, MT, P4, I4M -uczestniczyli w cyklu spotkań ze specjalistami zajmującymi się wpływem żywienia i żywności na zdrowie człowieka - psychodietetykiem p. Martą Lenart, oraz dietetykiem p. Pauliną Wałachowską – Steć i p. Moniką Kurowską.
W ramach realizacji systemowej koncepcji doradztwa zawodowego Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie zorganizował warsztaty zawodoznawcze dla uczniów szkół podstawowych pt. Szukam mojego miejsca w świecie zawodów. W pierwszej edycji warsztatów, które odbyły się 27 listopada uczestniczyli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Celem działania było zainteresowanie młodzieży kształceniem branżowym oraz wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i rozwoju zawodowego. Podczas warsztatów uczniowie zdobyli wiedzę o zawodach, w których kształci szkoła. Poznali ich specyfikę oraz niezbędne predyspozycje i kwalifikacje do ich wykonywania. Mieli również okazję obserwować jak w praktyce wygląda nauka w danym zawodzie.
Z radością informujemy, że uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się spełnić najpilniejszą potrzebę osoby, dla której przygotowujemy wspólnie paczkę. Zakupiliśmy już łóżko specjalistyczne z odpowiednimi przeciwodleżynowymi materacami.
Dar życia jest bezcenny i jestem zobowiązany podtrzymywać we mnie jego światło. Antoine de Saint-Exupéry
W dniu 20.11.2019 roku w Powiatowym Urzędzie pracy odbyło się szkolenie z Rynku Pracy dedykowane uczniom klas maturalnych naszej szkoły.
19 listopada 2019 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy 1 technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (PT). Młodzież wysłuchała bardzo interesujących wykładów z pokazami na temat promieniotwórczości wokół nas, budowy, zasady działania i wykorzystania reaktorów jądrowych oraz zwiedzała reaktor jądrowy - Maria.