Aktualności

W dniach 11-12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu - Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem operacji była aktywizacja uczniów szkół rolniczych do podejmowania w swoim gospodarstwie rolnym inicjatyw (przy wykorzystaniu środków unijnych) na rzecz rozwoju gospodarstwa rolnego, uwzględniając innowacyjne rozwiązanie, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenie presji środowiskowej przez produkcję rolną.
W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem w Siedlcach w dniach 3.10.2023 i 9.10.2023r. w naszej szkole gościli pracownicy naukowi Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Nauk Rolniczych , którzy przeprowadzili cykl wykładów z zakresu nie marnuj żywności – chroń planetę. 3.10.2023 wykłady przeprowadziły Pani mgr Milena Kobylińska z zasad zdrowego żywienia i Pani mgr Agnieszka Decyk z nauki czytania etykiet . Panie w swoich wykładach uświadomiły uczniom, jakimi zasadami posługiwać się przy planowaniu i zakupach produktów spożywczych, na co zwrócić uwagę przygotowując pełnowartościowe posiłki oraz jak planować jadłospis.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który w tym roku jest bardzo wyjątkowy, ponieważ jest to 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej.
12 października br. na uroczystej akademii świętowaliśmy okrągłą 250-tą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
Główną bohaterką Festiwalu była okazała dynia, którą z pasją wyhodowali uczniowie naszej szkoły.
13 września w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar, przypieczętowując tym samym swoją obecność w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Zanim to nastąpiło, usłyszeli od pani dyrektor Ewy Leszczyńskiej ważne słowa o roli i randze sztandaru, który towarzyszy społeczności szkolnej w najważniejszych i najbardziej doniosłych chwilach. Poważnie i zobowiązująco zabrzmiały słowa roty ślubowania, a w imieniu poszczególnych klas przyrzeczenie złożyli ich przedstawiciele.
W ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w 2023r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaplanowało operację pt. Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo, skierowaną do uczniów szkół rolniczych. Jej celem jest aktywizacja uczniów do podejmowania w swoich rodzinnych gospodarstwach inicjatyw (przy wykorzystaniu środków unijnych) na rzecz rozwoju gospodarstwa rolnego, uwzględniając innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenia presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.
W dniu 11.10.2023 r. odbyły się Regionalne Sztafetowe Biegi Przełajowe w Siedlcach. Pogoda dopisała i na zawody zgłosili się biegacze z Mińska Mazowieckiego, Żelechowa, Sobolewa, Stoczka, Sokołowa Podlaskiego i Siedlec.