Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w KAMIENIU MAŁYM
Adres

Kamień Mały 89

66-460 - Witnica

woj.lubuskie

tel. 95 751-58-26

email: sekretariat@zsrkm.pl

www: www.zsrkm.pl

Nasze Wiadomości
21 marca 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się Dzień otwarty, w którym uczestniczyło ponad 300 uczniów okolicznych szkół podstawowych. W organizację imprezy zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele placówki, którzy od rana byli przygotowani na przyjęcie uczniów z następujących szkół:
Uczennice klasy 4 PŻ Julia Ratajczak i Agata Marczak wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym Pieczarka ma moc. Dziewczyny przygotowały Polędwiczkę Wellington z duxelle z pieczarki, nagrały filmik z realizacji zadania i Ich potrawa zyskała uznanie Jury.
17 marca 2023r. na targach "AGROTECH" w Kielcach, odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, w którym uczestniczyło dwóch uczniów naszej szkoły - Mateusz Ożarowski i Jakub Szkolnicki.
PGE Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu- trzyosobowych zespołach przestrzegając wymiarów zamieszczonych regulaminie.
Uczennice z klas I, III, IV kształcące się na kierunku technik architektury krajobrazu w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie Tradycyjny sad.
Po podsumowaniu szkolnych zawodów biegowych Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyszła kolej na ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym.
Finał Wojewódzki XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 01 marca 2023 roku w Zielonej Górze.
01.03.2023 r. w okolicach Parku Narodowego Ujście Warty zorganizowaliśmy zawody biegowe w ramach projektu Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W dniach 23-24 lutego uczniowie Technikum im. Dezyderego Chłapowskiego w Kamieniu Małym, kształcący się w zawodzie technik rolnik, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.
W dniu 24 lutego 2023 r. przedstawiciele uczniów 2 i 3 klasy weterynaryjnej naszej szkoły uczestniczyli w II Ogólnopolskiej Konferencji Hodowlano - Weterynaryjnej Szkół Rolniczych, która odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000 - lecia Państwa Polskiego w Nakle Śląskim.
13 Stycznia 2023r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik rolnik, mieli możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA PREMIERY w Poznaniu.
Niezwykle jest nam miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Miłosz Koncik zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym Świat się kręci wokół wsi, którego podstawowym celem było wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika.
Dzisiaj w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą odbył się finał piłki siatkowej w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży.
W ramach promowania aktywnych form spędzania czasu wolnego odwiedziliśmy Centrum Sportowo Rehabilitacyjne Słowianka.
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku po raz siedemnasty zorganizował Olimpiadę Wiedzy o BHP i Rolnictwie. Celem zmagań jest upowszechnienie problematyki w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz poszerzenie wiedzy i wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych w rolnictwie.
Nasze Video
Uczennice klasy 4 PŻ Julia Ratajczak i Agata Marczak wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Pieczarka ma moc”.
24 marca 2023 r. pojechały na zaproszenie organizatorów konkursu do Warszawy gdzie ogłoszono wyniki.
Julia i Agata zajęły II MIEJSCE (na 17 zgłoszonych szkół gastronomicznych z całej Polski).
Jedną z nagród dla laureatów konkursu były warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie z Mistrzem Grzegorzem Łapanowskim.

 

Ustanawianie rekordu szkoły par tańczących belgijkę podczas szkolnych Mikołajek

Jak wygląda nauka w naszej szkole przedstawiamy w krótkim materiale wideo.

Nasze Zdjęcia