Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w KAMIENIU MAŁYM
Adres

Kamień Mały 89

66-460 - Witnica

woj.lubuskie

tel. 95 751-58-26

email: sekretariat@zsrkm.pl

www: www.zsrkm.pl

Nasze Wiadomości
Kwietniowa mobilność indywidualna w ramach otrzymanej przez naszą szkołę akredytacji Erasmus+ dała szansę aż czterem profilom klas naszego technikum odbycia praktyk zawodowych we Francji. Do lokalnych przedsiębiorstw Prowansji pojechali przyszli technicy weterynarii, architektury krajobrazu, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz żywienia i usług gastronomicznych.
Zakończyliśmy tegoroczne zmagania w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży turniejem piątek piłkarskich.
Kolejną imprezą charytatywną po Biegu Gwiazdkowym, był Gorzowski Bieg Wielkanocny.
4 marca 2024r. 10 uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie.
1 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, którego tematem przewodnim była Fauna i Flora w Biblii.
27 lutego 2024 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy III i IV technikum rolniczego z przedstawicielkami KRUS z oddziału Gorzów Wlkp. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z ważniejszymi zadaniami realizowanymi przez KRUS.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik rolnik uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym na Międzynarodowe Targi Poznańskie POLAGRA PREMIERY 2024.
16 grudnia odbyła się jubileuszowa, X edycja Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego. Wyjątkowa inicjatywa, której priorytetem, obok rywalizacji sportowej, jest coroczna akcja charytatywna.100% wpłat za udział w biegu, przekazywana jest na wybrany, szczytny cel.
12.12.2023 r. Hali WOSiR w Drzonkowie odbyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Dnia 12 grudnia 2023 roku w siedzibie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbył się finał XVIII edycji Olimpiady Wiedzy o BHP i Rolnictwie. Od kilku lat olimpiada odbywa się w dwóch kategoriach – ROLNIK i UCZEŃ.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym od kilku lat uczestniczy i realizuje projekt Lekcje z ZUS.
W dniu 24 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w regionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej organizowanym przez ZODR Barzkowice, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Ekologia – inwestycja dla przyszłych pokoleń.
W poniedziałek, 13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Energetyków w Warszawie.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział terenowy w Gorzowie Wielkopolski oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym byli organizatorami zbiórki krwi, która odbyła się 14 listopada 2023 r. w Kamieniu Małym.
Dnia 17 listopada 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczyli w wojewódzkim etapie konkursu pt. Ochrona zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, którego organizatorem był Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zielonej Górze.
Nasze Video
W marcu informowaliśmy o sukcesie naszych uczennic Agaty Marczak i Julii Ratajczak w I Ogólnopolskim konkursie kulinarnym "Pieczarka ma moc" gdzie zdobyły II miejsce.
Dziś mamy w końcu okazję zobaczyć jak wyglądało przygotowanie dania, które zapewniło im ten wyjątkowy sukces.
Zapraszamy do obejrzenia.
Uczennice klasy 4 PŻ Julia Ratajczak i Agata Marczak wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Pieczarka ma moc”.
24 marca 2023 r. pojechały na zaproszenie organizatorów konkursu do Warszawy gdzie ogłoszono wyniki.
Julia i Agata zajęły II MIEJSCE (na 17 zgłoszonych szkół gastronomicznych z całej Polski).
Jedną z nagród dla laureatów konkursu były warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie z Mistrzem Grzegorzem Łapanowskim.

 

Ustanawianie rekordu szkoły par tańczących belgijkę podczas szkolnych Mikołajek

Jak wygląda nauka w naszej szkole przedstawiamy w krótkim materiale wideo.

Nasze Zdjęcia