Aktualności

Uczniowie z technikum agrobiznesu oraz technikum weterynarii w ramach zajęć z chowu i hodowli zwierząt odwiedzili gospodarstwo ekologiczne w Chyżnem
30 maja 2023 r. uczniowie klas czwartych kształcący się w zawodzie technik rolnik, mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu na temat ,,Gospodarka nawozowa, a ochrona wód", organizowanym przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku.
1 czerwca w naszej szkole to zawsze wyjątkowy dzień. Tym razem przygotowano dla młodzieży szereg atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na miłośników rywalizacji sportowych czekała koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłkarzyki i tenis stołowy. Zwolennicy łamania głowy sięgnęli po planszówki, a amatorzy błogiego lenistwa leżeli na przygotowanych karimatach, korzystając ze słonecznej aury i popijając lemoniadę z miętą.
redakcja2023-06-01
Na warsztatach cukierniczych było słodko, kreatywnie i bardzo kolorowo.
Tegoroczne eliminacje centralne XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły na terenie Kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
W dniu 27 maja nasza Szkoła wzięła udział w Festynie Kulinarnym Smaki Powiatu w Repkach. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
To już tradycja, że co roku na wiosnę młodzież ZSCKR Nowy Targ wyjeżdża na dwutygodniowe praktyki zagraniczne. Tym razem wybór padł na Włochy, a dokładnie na uroczą miejscowość Cattolica, w regionie Emilia Romania.
Praktyki zagraniczne dla uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z ZS CKR w Starym Lubiejewie realizowane w miejscowości Cattolica w ramach programu Erasmus+ to nie tylko zdobywanie umiejętności i wiadomości zawodowych. To również poznawanie kultury goszczącego ich państwa - w tym przypadku są nim Włochy. Program kulturowy realizowany jest w największym stopniu weekendami. Tak też było i minionego weekendu, kiedy nasi uczniowie odbyli wycieczki do Gradary i Rimini oraz Wenecji.