Aktualności

W dniach 3 - 6 lutego 2020r. wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego, które poświęcone były pomocy Mateuszowi, uczniowi naszej szkoły, który w wyniku wypadku stracił prawą rękę.
Jeszcze przed feriami dla mieszkańców internatu odbyło się spotkanie profilaktyczne pod hasłem Uzależnienie złudna przyjemność. Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć scenkę profilaktyczną dotyczącą używania tytoniu, przygotowaną w ramach projektu Alternatywa dla palenia. W rolach głównych wystąpili Paweł Grad, Wojciech Milczarczyk, Daniel Ostaszewski, Sylwester Ujazda z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, a nad wszystkim czuwała pani wychowawczyni – Monika Plisecka.
Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół i sprawdzanie ich sukcesów. Wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową fotografią polskiej edukacji. Z dumą i radością informujemy, iż Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu wspaniale prezentuje się na tej zbiorowej fotografii polskiej edukacji.
W dniu 15 stycznia b.r. uczniowie z ZSCKR Nowy Targ reprezentowali szkołę w Gorlicach, gdzie odbył się Etap Okręgowy III edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: Kucharz.
13 stycznia b.r. w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyły się rejonowe eliminacje do finału XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Na eliminacjach znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
W dniach 20.01 – 23.01.2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Wł. St. Reymonta w Radomiu uczestniczyli w czterodniowej wycieczce do Niemiec.
Uprawa roli w zmieniającym się klimacie to temat wykładu dr hab. inż. Tomasza Piechoty, pracownika i wykładowcy Katedry Agronomii UP w Poznaniu, którego mieliśmy przyjemność gościć we wtorek 21.01.2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.
Mechanizatorzy rolnictwa wzięli udział w największych targach maszyn i urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolniczej. Mieli okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi. Cieszy nas fakt, że wśród wystawców mogliśmy spotkać absolwentów naszej szkoły, z którymi mogliśmy wymienić się nie tylko wspomnieniami ze szkolnych lat, ale także informacjami z branży rolniczej.
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 członkowie Kółka Szachowego naszej szkoły uczestniczyli w trzech turniejach szachowych, które tradycyjnie odbyły się w klubie Puchatek. Nasz przyjaciel Wiesław Matusiak zaprasza uczniów ZS CKR do udziału w miejskich turniejach. Najczęściej do konkursu zgłasza się Aleksander Sobierajski, Krzysztof Szymański, Filip Jędrzejczak oraz nasz przyszły uczeń Tomek Sobierajski – brat Aleksandra.
8 stycznia chętni uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wieczorze filmowym w bibliotece szkolnej
Współczesne kombajny rolnicze to bardzo skomplikowane oraz drogie maszyny, dlatego niektórzy producenci mają w swojej ofercie ich symulatory. Umożliwiają one naukę obsługi elementów sterujących pracą kombajnu oraz poznanie zasad jego bezpiecznej eksploatacji.
Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki Adrian Adamiuk uzyskał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020.
Dni 9, 10 oraz 20 stycznia to czas, w kiedy w naszej szkole odbywały się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie klas IV Technikum kształcącym w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.