Aktualności

Tegoroczne egzaminy maturalne z powodu z epidemii koronawirusa zostały przesunięte z maja na czerwiec (trwają od 8 do 29 VI) i odbywają się z zachowaniem podwyższonych procedur bezpieczeństwa. Egzaminy pisemne przeprowadza się w tradycyjnej formie, natomiast w tym roku zrezygnowano z egzaminów ustnych. Maturzyści i członkowie zespołów nadzorujących muszą zachować obowiązujące wytyczne sanitarne, czyli zachować dystans, mieć maseczki lub przyłbice, nie wnosić zbędnych rzeczy na salę i mieć własne przybory, tj. długopis, linijkę, kalkulator.
W dniach 28-29 kwietnia 2020 r. odbyło się w naszej szkole pożegnanie tegorocznych absolwentów dwóch klas Technikum. To było spotkanie, na które uczniowie i nauczyciele czekali od kilku tygodni. I choć w niezwykle specyficznych i trudnych okolicznościach, wychowawcy i dyrekcja naszej szkoły wręczyła świadectwa, wyróżnienia i nagrody wszystkim absolwentom.
Jeden z najważniejszych egzaminów w życiu - maturalny - rozpoczął się 8 czerwca. W tym roku inaczej niż zwykle, szkoła musiała przystosować się do specjalnych wymogów. Maturzyści musieli do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogli wejść do budynku. Ławki są oddalone od siebie o półtora metra, w takiej też odległości musieli stać od siebie zdający, zanim weszli do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta mogli zdjąć, dopiero gdy usiedli przy stolikach, konieczna była też dezynfekcja rąk. Jedno się nie zmieniło – mocno, trzymamy kciuki za naszych MATURZYSTÓW! W naszej szkole matury będą trwały do 26 czerwca.