Aktualności

14 grudnia 2019r. po raz kolejny Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wziął udział w Jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Witnicy, prezentując ofertę edukacyjną szkoły oraz stroiki świąteczne wykonane przez uczniów pod czujnym okiem pani Martyny Rodziewicz.
14 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim po raz siódmy odbył się Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Impreza, w której każdy uczestnik ma swój wkład w pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Uczniowie klasy pierwszej czteroletniego technikum – technik urządzeń i systemów i energetyki odnawialnej wzięli udział w międzynarodowej konferencji, która została zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płońsku.
Dnia 8 grudnia 2019 r. ZS CKR w Kowalu, podobnie jak w latach ubiegłych, brał udział w akcji charytatywnej ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEŻDŻA DO KOWALA. Akcja dobroczynna rozpoczęła się o godzinie 15.00 i zorganizowana została w Remizie OSP w Kowalu. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Między innymi występy uczniów naszej szkoły, a także Szkoły Podstawowej i Liceum w Kowalu, zespołu MELODIA, Orkiestry Dętej OSP w Kowalu czy aukcja ozdób świątecznych. Dla miłośników słodkości działała świąteczna kawiarenka, gdzie można było skosztować pysznych, domowych ciast. Środki finansowe zebrane podczas akcji przeznaczane są dla osób potrzebujących, w szczególności dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Kowala i Gminy Kowal.
Dnia 7 grudnia 2019 r. nauczyciele, pracownicy i przyjaciele ZS CKR w Kowalu wybrali się do Płocka na legendarny musical METRO. Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera – 16 kwietnia 1992 w Minskoff Theatre na Broadwayu. Od tego czasu musical zagrano ponad 2000 razy i wciąż cieszy się on niesłabnącą popularnością. W Płocku główne role zagrali Jakub Józefowicz, Natalia Srokocz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Mariusz Czajka.
W dniu 6 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie " Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050". Naszą szkołę z sukcesem reprezentowały dwie grupy z klasy czwartej Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Pomysły uczniów na wykorzystanie wodoru jako paliwa przyszłości zostały bardzo wysoko ocenione.
09 grudnia 2019 r. w gościnnych progach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 uczniom szkół średnich województwa lubuskiego.
Do zawodów w piłce siatkowej chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zgłosiły się cztery szkoły. Turniej rozegrano w systemie ,,każdy z każdym". Uczniowie ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wygrali wszystkie spotkania i zostali Mistrzami powiatu.
W bieżącym roku szkolnym nowością w naszej szkole jest Zielona pracownia. Nazywamy tak zbiór działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli w ramach prowadzenia szkolnego gospodarstwa. Dysponujemy ponad 20 ha użytków rolnych, które stanowią element naszej bazy do kształcenia praktycznego. Posiadamy również bydło rasy polska czerwona i konie, a niedawno w naszej zagrodzie zamieszkały kozy, króliki i kuc. Nad utrzymaniem gruntów w dobrej kulturze rolnej czuwają uczniowie, pod okiem nauczycieli. Planują prace na poszczególnych działkach, wykonują zabiegi uprawowe i zbiory płodów rolnych. Dbają również o szkolny park maszynowy, diagnozują usterki, dokonują napraw i konserwacji pojazdów, maszyn i urządzeń wykorzystywanych w naszym gospodarstwie.
Nauczyciele i uczniowie dwóch szkół z Polski i Ukrainy wspólnie uczyli się umiejętności zawodowych i jednocześnie poznawali kulturę, tradycję i historię swoich regionów.
W dniach od 3-6 grudnia klasy weterynaryjne i rolnicze naszej szkoły oraz Prywatnego Technikum Weterynarii w Warszawie uczestniczą w wycieczce do Niemiec.
Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem w Kowalu odbywa się akcja dobroczynna pod nazwą Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala. Celem akcji jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci z terenu naszego miasta i najbliższych okolic, a także dzieci przebywających w domach dziecka. ZS CKR w Kowalu co roku włącza się w tę inicjatywę poprzez wystawienie stoiska gastronomicznego, na którym serwowane są pyszne gofry i pierniczki.