Aktualności

Nasza uczennica – w gronie Laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes
Mateusz Fudala, uczeń klasy I technikum agrobiznesu zwyciężył w finale XXXIX edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i w nagrodę otrzymał bilet do Brukseli.
W piątek, 27 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny gościliśmy uczniów klas ósmych.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Arkadiusz Motylewski w dniu 27-28 maja bieżącego roku brał udział w Finale Centralnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
24 maja 2022 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Rolników, która jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"EuroGastro to najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi gastronomiczne, które obchodziły w tym roku 25-lecie swojej działalności. Rokrocznie hale wystawowe w Nadarzynie goszczą ponad 22 tysięce zwiedzających z 40 państw.
Tomasz Stańczak uczeń klasy pierwszej technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie został przewodniczącym Rady Młodych Rolników, działającej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadaniem Rady jest konsultowanie wszelkich dokumentów związanych z polityką rolną, a także inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, które pomogą polskiemu rolnictwu sprostać wymogom cyfrowej rzeczywistości. Rada zajmie się też wdrażaniem nowoczesnych technologii, co przyczyni się do uatrakcyjnienia polskiej wsi jako miejsca do pracy i życia młodych aktywnych ludzi. We wtorek, 23 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Rady, liczącej 21 członków. Przewodniczącym został Tomasz Stańczak, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Wśród członków Rady jest jeden pracownik naukowy i siedmiu studentów z uczelni rolniczych w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu. Są w niej także uczniowie i uczennice prowadzonych przez Ministra Rolnictwa szkół rolniczych w Golądkowie, Studzieńcu, Radomiu, Suwałkach, Sichowie Dużym, Widzewie, Starym Lubiejewie, Różańcu, Gołotczyźnie, Bielsku Białej, Głubczycach, Sokołowie Podlaskim, Zduńskiej Dąbrowie.
24 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Rolników, w którym brał udział tegoroczny maturzysta - Arek Motylewski z kl. IV TRM.