Aktualności

Nasza - Zielona pracownia to magiczne miejsce, w którym pasjonaci mechanizacji przywracają, wysłużonym już pojazdom i maszynom rolniczym, blask oraz niemal fabryczny wygląd.
Spieszymy donieść, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego TO(działa)MY!
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie od 1998 roku nosi imię Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie. W 2021 roku 15 marca obchodzony był Dzień Patrona. Data ta nie została wybrana przypadkowo, ponieważ SPP wywodzi swój rodowód od Szkoły Rycerskiej, która została założona 15 marca 1765 roku. Bardzo ważnym elementem obchodów Dnia Patrona był Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o SPP.
Sofia Sokolovska uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zajęła I miejsce w XXII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych - Kuchnia bez granic.
Nasza szkoła, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy, już drugi rok z sukcesem kształci przyszłych techników weterynarii. W celu zapewnienia naszym uczniom efektywnej i atrakcyjnej nauki, baza do praktycznej nauki zawodu dla zawodu technik weterynarii jest systematycznie doposażana i wzbogacana o nowe pomoce dydaktyczne.
Dnia 24 lutego 2021 r. szkołę odwiedził marszałek województwa kujawsko-pomorskiego pan Sławomir Kopyść. Towarzyszyła mu ekipa telewizji Kujawy z dziennikarką p. Iwoną Bluszcz. Wizyta nie była przypadkowa. Marszałek interesował się, jak zostały zrealizowane dwa projekty RPO. Pierwszy na kwotę ponad miliona złotych, drugi na ponad 4 miliony. Celem projektów była modernizacja, doposażenie i dostosowanie kształcenia zawodowego w naszej szkole do potrzeb rynku pracy.
Miło nam poinformować, że szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt do praktycznej nauki zawodu i pomoce naukowe. Zakupione został monitory interaktywne multimedialne w ilości 6 sztuk. Pozwalają one nauczycielowi na duży komfort podczas prowadzenia zajęć, korzystania z wielu aplikacji i pracy w oparciu o liczne programy przydatne w nauce wybranego przedmiotu nauczania, gdyż sprzęt jest podłączony do Internetu. Zakupiono także sprzęt do pracowni spawalniczej w szkolnych warsztatach.
W celu podniesienia atrakcyjności kształcenia w zakresie nauk ścisłych oraz wspierania procesu dydaktycznego wzbogaciliśmy zaplecze pracowni matematyczno – fizycznej.
Plakat prezentujący kierunki kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie w roku szkolnym 2021/22