Aktualności

27 maja 2021 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych Siła Przyrody oraz Siła Rolnika.
W minioną niedzielę, 23 maja br. odbył się Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej czyli XVII Papieska Majówka na Bachledówce.
Dzień Matki obchodzony jest niemal w każdym zakątku świata w różnym czasie, w różnych krajach. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w tym roku obdarowali swoje mamy słodkimi, własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem Jesteśmy Polakami Jesteśmy Europejczykami
Dnia 21.05. 2021 r. uczniowie klasy II Szkoły Branżowej I stopnia kształcący się w zawodzie kucharz podczas zajęć praktycznych zaprosili drugą część swojej klasy kształcącą się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych na wspólne grillowanie przed budynkiem szkoły, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu.
W naszej szkole prowadzone będą interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki próchnicy zębów oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu.
Z dumą spieszymy donieść, że Julia Sebastjańska, tegoroczna absolwentka technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu została laureatką konkursu dla małopolskich szkół średnich na najlepszą laudację lub okładkę Mądrej Książki Roku i w kategorii okładki zajęła III miejsce.
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w międzynarodowej wymianie online zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskie Centrum Młodzieży w Warszawie.
Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbyła praktyki zawodowe w Grecji. W grudniu 2020 roku dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, Roman Malicki, podpisał umowy na staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Efektem tego są wyjazdy na praktyki zawodowe, które 120 uczniów szkoły ma odbywać w Grecji i we Włoszech.
Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii Tydzień Ulgi organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Uczniowie ZSCKR w Golądkowie, biorą udział w praktykach zawodowych w Unii Europejskiej, nr. projektu: 2020-1-PL01-KA102-078476, finansowanych ze środków programu Erasmus+. Na kolejną edycję staży zawodowych pojechały trzy zawody: technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Grupa śpiewacza Szkolnego Zespołu Regionalnego ZWYRT działającego przy naszej szkole zdobyła wyróżnienie podczas XXVII Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych Złoty Kłos w Zebrzydowicach w kategorii zespołów śpiewaczych a cappella.