Aktualności
Dlaczego warto wyjeżdżać na zagraniczne praktyki zawodowe...
Praktyki zawodowe Grecja 2020

   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej w tym roku rozpoczął przygodę z Programem Erasmus+ pt. "Młodzi eksperci na europejskim rynku pracy".

Praktyki zawodowe, w których braliśmy udział dla technika agrobiznesu odbywały się w gajach oliwnych, a architektura krajobrazu szkoliła się w ogrodach przy hotelowych. Ponadto wzięliśmy udział w dwóch wizytach studyjnych - poznając technologię uprawy i zbioru bawełny oraz etapy produkcji oliwy z oliwek. Uczestnicząc w tych formach mogliśmy rozwinąć swoje umiejętności zawodowe poprzez zdobycie większego doświadczenia praktycznego, poznanie nowych technologii i upraw innych niż w Polsce.

Główne założenia i cele projektu zostały zrealizowane. Nasze uczestnictwo w projekcie przyczyniło się do podniesienia kompetencji zawodowych oraz naszego osobistego rozwoju. Oprócz rozwijania kompetencji zawodowych doskonaliliśmy swoje umiejętności językowe oraz zdobywaliśmy wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw w Grecji.

Uczestnicząc w zajęciach kulturowych i wycieczkach mogliśmy pogłębić nasze wiadomości na temat  z kultury i historii Grecji. Szczególne miejsca, jakimi są dla Grecji między innymi Korynt i Delfy - kolebka kultury starożytnej Grecji zrobiły na nas ogromne wrażenie.

W wolnych chwilach odpoczywaliśmy na plaży lub basenie oraz zwiedzając pobliskie miasteczko Erateini.

Umiejętności zdobyte podczas praktyk zostały potwierdzone certyfikatami wystawionymi przez organizację przyjmującą.

Udział w projekcie spowodował, że trochę inaczej spoglądamy na świat i na siebie samych. Obcowanie w nowym środowisku zawsze budzi obawy. - my też je mieliśmy. Teraz możemy szczerze powiedzieć, że warto było.