Wyjazdy

W dniu 05.11.2021r. 7 uczniów z klas: 3 Bkm, 2 Bkm, 2 Tm uczestniczyło w targach Retro Motor Show w Poznaniu. Targi te są największymi targami samochodów zabytkowych w Polsce. Retro Motor Show to nie tylko targi samochodowe, ale i piękna podróż przez historię motoryzacji. Mieliśmy przyjemność obejrzeć, dotknąć i poznać egzemplarze wyjątkowych marek i modeli zabytkowych aut.
Dnia 3 listopada 2021 r. uczniowie klasy I i II Tż oraz III Tżm ZS CKR w Kowalu wraz z swoimi wychowawczyniami udali się do włocławskiego Multikina na film Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego.
W dniach 25-29 października 2021 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego oraz panią pedagog uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego i Zatoru. Poza całodniowym pobytem w Energylandii – największym parku rozrywki w Europie, uczniowie brali udział w wielu atrakcjach zapewnionych przez organizatorów, m.in. w wizycie w stadninie koni, wycieczce pieszej na Gubałówkę czy wejściu na skocznię, gdzie trening odbywali skoczkowie.
Dnia 7 października 2021 r. uczniowie klas: 4 Tżm i 3Tżg wzięli udział w wycieczce do Multikina we Włocławku. Młodzież pod opieką nauczycieli obejrzała film "Teściowie" w reżyserii Kuby Michalczuka, polską komedię w gwiazdorskiej obsadzie. Producenci odpowiadają tym filmem na pytanie: czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Okazuje się, że to pomysł na wielką porażkę.
Dnia 8 października 2021 r. uczniowie klas I i II TMiA wraz z wychowawczyniami - p. Joanną Laskowską i p. Anną Włodarską – udali się do włocławskiego Multikina na projekcję filmu Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego. Ten film, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, przedstawia wstrząsającą historię życia przedwojennego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który w dramatycznych realiach obozu koncentracyjnego Auschwitz, jako więzień o numerze 77, toczy walki bokserskie z innymi współwięźniami oraz kapo, by zapewnić rozrywkę znudzonym nazistom.
W minioną środę, 29 września młodzi adepci architektury krajobrazu z ZSCKR w Nowym Targu wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic – Zdroju, aby podziwiać jesienną odsłonę zabytkowych i współczesnych ogrodów.
Dnia 18 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się w imprezę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży przybywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie. Dzięki sponsorowi, firmie Nijhof-Wassink Sp. z o.o. Volvo Trucksą mającej swoja siedzibę w Kutnie, udało się zorganizować szereg atrakcji, m.in.: kino 4D, pokazy iluzjonisty, przejazd samochodem ciężarowym Volvo FH, możliwość obejrzenia wozu strażackiego.
25 września grupa 60 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej, wróciła z dwutygodniowego stażu zawodowego w Grecji.
Dnia 16 września 2021 r. Dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski z panią kierownik praktycznej nauki zawodu Iwoną Daniel wzięli udział w uroczystościach jubileuszu 50 lat istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Uroczystość jubileuszowa została połączona ze zjazdem absolwentów szkoły. Mimo deszczu, który przywitał organizatorów i gości, uroczystość przebiegała w ciepłej i słonecznej atmosferze, o czym wspomniał w swoim przemówieniu dyrektor szkoły pan Piotr Popielarczyk
W ramach projektu pn. Online together for uor Europe młodzież z naszej szkoły w dniach 28.08. 03.09.2021 r. uczestniczy w wymianie kulturowej POLSKO-LITEWSKIEJ. Tegoroczna wersja projektu odbywa się w Poroninie nieopodal Zakopanego.
Od 13 czerwca do 25 czerwca br. uczniowie z klasy II oraz absolwenci technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych doskonalili swój warsztat zawodowy w Erateini, w Grecji.