Wyjazdy

ZS CKR w Kowalu od momentu powstania ogólnopolskiego Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w naszym mieście jest jego członkiem instytucjonalnym, a nasi nauczyciele chętnie włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia organizowane przez tę organizację. Dlatego też nie mogło zabraknąć nas na konferencji naukowej pn.: Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej, która odbyła się 14 lutego 2020 roku w Kole, woj. wielkopolskie, a przygotowana została przez Burmistrza Miasta Koło, Włocławskie Towarzystwo Naukowe i SKKW.
Uczniowie z klasy drugiej kształcącej w zawodzie technik weterynarii odbyli wycieczkę do Stadniny Koni Janów Podlaski . Miejsce, które odwiedziliśmy jest niezwykle ciekawe, z bogatą historią, istnieje od 1817. To najstarsza państwowa stadnina koni arabskich.
W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie i uczennice klasy I i II technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Eweliny Frączkowskiej-Khadhraoui oraz Anny Połomskiej uczestniczyli w wyjeździe na Bulwary Wiślane w Warszawie. Podczas wyjazdu uczniowie poznawali nowoczesny styl zagospodarowania terenów zielonych na terenie miast. Mogli zobaczyć wiele nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystania materiałów budowlanych przeznaczanych do tworzenia elementów małej architektury. Zainteresowanie uczniów skupiło się na elementach oświetlenia, ciekawym wyposażeniu i możliwościach adaptacji terenu na potrzeby człowieka pod kątem rekreacji i wypoczynku zarówno czynnego jak i biernego.
W dniu 22 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami była na wycieczce szkoleniowej w Straży Pożarnej w Grudziądzu oraz w Ośrodku Szkoleniowym Straży Pożarnej w Łubiance. Wycieczka zorganizowana po raz pierwszy, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczęszczającej do naszej szkoły młodzieży. W związku z nowym profilem nauczania, który pojawił się w naszej szkole, podjęliśmy współpracę ze Strażą Pożarną w Grudziądzu oraz Łubiance, gdzie odbyło się szkolenie pożarnicze.
Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Hotelu Narvil w Serocku. Celem wizyty było zapoznanie ze strukturą i zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa działającego w branży, w której w przyszłości będą szukali zatrudnienia. Hotel Narvil Conference & Spa to połączenie eleganckiego hotelu, nowoczesnego centrum konferencyjnego i ekskluzywnego spa. To luksusowe pokoje i apartamenty, komfortowe wnętrza i piękne otoczenie.
Dnia 25 października 2019 r. obchodzony jest Dzień Kundelka. Właśnie tego dnia uczniowie klasy IV TŻ Zespołu Szkół CKR w Kowalu ,wraz z opiekunami, udali się do Schroniska dla zwierząt we Włocławku, by przekazać karmę i koce, które wcześniej zbieraliśmy w szkole. Dzięki uprzejmości pracownikom Schroniska mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają procedury adopcyjne zwierząt, a także poznaliśmy specyfikę pracy w tym szczególnym miejscu.
Dnia 16.10.2019 r. uczniowie klas II TMŻ i III TMR wybrali się na spacer krajobrazowy doliną Wisły i Zgłowiączki we Włocławku pod opieką nauczycieli: Aleksandry Stanuch i Barbary Stannej. Młodzież zwiedziła zaporę wodną na Wiśle, gdzie omówiono rolę zbiorników retencyjnych dla przyrody i gospodarki człowieka, znaczenie wody i jej rolę, konieczność ochrony zasobów wód oraz racjonalnego wykorzystania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Uczniowie klasy maturalnej pod opieką ojca Marcina Oparcika i pani Katarzyny Sęk uczestniczyli w pielgrzymce Sandomierz – Kraków – Częstochowa w dniach 9 -11 października 2019r.
W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu z tej szkoły były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska.