Wyjazdy

W minioną środę, 29 września młodzi adepci architektury krajobrazu z ZSCKR w Nowym Targu wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic – Zdroju, aby podziwiać jesienną odsłonę zabytkowych i współczesnych ogrodów.
Dnia 18 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się w imprezę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży przybywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie. Dzięki sponsorowi, firmie Nijhof-Wassink Sp. z o.o. Volvo Trucksą mającej swoja siedzibę w Kutnie, udało się zorganizować szereg atrakcji, m.in.: kino 4D, pokazy iluzjonisty, przejazd samochodem ciężarowym Volvo FH, możliwość obejrzenia wozu strażackiego.
25 września grupa 60 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej, wróciła z dwutygodniowego stażu zawodowego w Grecji.
Dnia 16 września 2021 r. Dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski z panią kierownik praktycznej nauki zawodu Iwoną Daniel wzięli udział w uroczystościach jubileuszu 50 lat istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Swarożynie. Uroczystość jubileuszowa została połączona ze zjazdem absolwentów szkoły. Mimo deszczu, który przywitał organizatorów i gości, uroczystość przebiegała w ciepłej i słonecznej atmosferze, o czym wspomniał w swoim przemówieniu dyrektor szkoły pan Piotr Popielarczyk
W ramach projektu pn. Online together for uor Europe młodzież z naszej szkoły w dniach 28.08. 03.09.2021 r. uczestniczy w wymianie kulturowej POLSKO-LITEWSKIEJ. Tegoroczna wersja projektu odbywa się w Poroninie nieopodal Zakopanego.
Od 13 czerwca do 25 czerwca br. uczniowie z klasy II oraz absolwenci technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych doskonalili swój warsztat zawodowy w Erateini, w Grecji.
W dniach 14-18 czerwca 2021 r. młodzież naszej szkoły brała udział w wycieczce zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Tym razem wyjazd nie ograniczył się do odwiedzin Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce, ale także jego program poszerzono o wycieczkę krajoznawczą nad Morskie Oko. Ponadto uczniowie korzystali z kąpieli w Termach Chochołowskich oraz spacerowali po Krupówkach. W drodze powrotnej udało się zwiedzić Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach – jako że część wycieczkowiczów, to uczniowie klas o profilu sportowo-mundurowym, nie można było ominąć tak ciekawego muzeum.
13 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli praktyki zagraniczne w Grecji, które realizowane są w oparciu o projekt Zagraniczne Praktyki w Grecji Kluczem do Kariery finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Uczniowie klasy II Branżowej Szkoły I stopnia oraz uczennice z klasy I Technikum kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęli już 28 maja br. Wybrali się w tym dniu wraz z wychowawczynią – panią Alicją Gołembiewską – Lewandowską i pedagogiem szkolnym – panią Barbarą Stanną do JuraParku w Solcu Kujawskim. Młodzież zwiedziła znajdujące się w JuraParku Muzeum Ziemi, w kinie 5D obejrzała film o powstaniu życia na Ziemi, przeszła ścieżką dydaktyczną, przy której znajdują się rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów, a także miała okazję obejrzeć miniatury 26 polskich zamków.
Z radością informujemy, że we współpracy z Europejską Fundacją Edukacyjno-Sportową będziemy realizowali projekt Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery, finansowany z programu POWER.
Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas radości, w którym nikt nie powinien czuć się samotny ani odrzucony. Dzieciom i młodzieży święta kojarzą się najbardziej z choinką, świętym Mikołajem i prezentami. Uczniowie klasy II Technikum kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczynią Andżeliką Kopczyńską, postanowili sprawić miłą niespodziankę swoim rówieśnikom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim i przygotowali dla każdego dziecka upominki świąteczne.
W dniu 23 września 2020 r. młodzież naszej szkoły bawiła się w parku linowym we Włocławku. Nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Moraczewski zorganizował wyjazd dla klasy mundurowo-sportowej. W imprezie integracyjnej wzięło udział ponad 20 osób klas drugich