Wyjazdy

W latach 2020-2022 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach realizowany był projekt programu Erasmus+ Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze, w którym uczestniczyło 54 uczniów w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
W dniu 19 grudnia 2022 uczniowie z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z wychowawcą wyjazdu uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Krakowa na Uniwersytet Rolniczy - Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki.
W dniu 14 grudnia 2022r. uczennice klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu wzięły udział w IV Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.
Dnia 9 grudnia 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich Technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu wzięli udział w warsztatach geograficznych, które odbyły się w pracowniach Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynatorem zajęć była Pani dr Katarzyna Kubiak – Wójcicka z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej.
W dniu 3 grudnia 2022 roku uczniowie II klasy TMRiA oraz słuchacze I i II roku kursu ROL.04. uczestniczyli w wyjeździe na Centralne Targi Rolnicze, które odbywały się w Nadarzynie. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w zakresie rolnictwa. Targi ukierunkowane były na transfer wiedzy oraz prezentację rozwiązań dotyczących produktów i usług sektora Agro.
W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy III Tż i IV Tżm udali się na wycieczkę do włocławskiego Multikina na film PROROK – opowiadający o życiu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. PRPROK to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.
Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie II klasy TMRiA uczestniczyli w wyjeździe do biogazowni w Starorypinie. Biogazownia zajmuje się produkcją biogazu, jest to palna mieszanina gazowa. Biogaz rolniczy jest paliwem gazowym, powstającym w procesie fermentacji metanowej produktów ubocznych rolnictwa, odchodów zwierzęcych lub surowców rolniczych. Te substraty rozkładane są przez mikroorganizmy.
W dniu 22.11.2022 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły pierwszego stopnia w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w wyjeździe do firmy nasiennej ROLNAS w Radziejowie. Firma od chwili założenia produkuje w polskich i zagranicznych gospodarstwach wysokiej jakości materiał siewny roślin pastewnych, traw i roślin jadalnych. Nasiona są uszlachetniane w odpowiedni sposób oraz konfekcjonowane, by w ręce kupujących trafiały wyłącznie najlepsze jakościowo produkty.
Kraków cudowne miejsce byłych królów i zarazem władców polskich. Miasto to oferuje wiele niesamowitych atrakcji, których nie znajdziemy nigdzie więcej. To miejsce przyciąga ludzi jak magnes z całego świata i mogą tam spędzać całe dnie.
Z okazji 200 rocznicy wydania Ballad i Romansów Adama Mickiewicza powstał spektakl pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy II TŻ w dniu 16 listopada 2022 roku mieli możliwość obejrzenia tego spektaklu w teatrze Maska w Rzeszowie.
Wczesnym jesiennym porankiem 21 października 2022 r. uczniowie klasy IV TŁp wraz z opiekunami wyruszyli w kierunku górskiego szlaku w Pieninach.