Wyjazdy
Wycieczka dydaktyczna Lublin – Kielce
Wycieczka dydaktyczna Lublin – Kielce

W dniach 17-18 marca 2022r. uczniowie klas I-III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z opiekunami: panem Markiem Łucewiczem, panem Andrzejem Kalinowskim i panem Mateuszem Liniewiczem uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na trasie Lublin – Kielce.

Zwiedzili rynek hurtowy w Elizówce, gdzie poznali zasady funkcjonowania giełdy i mogli na żywo obserwować odbywające się tam transakcje handlowe. Następnie udali się na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, na którym Pani Sylwia Andruszczak – prodziekan wydziału agrobioinżynierii oraz Pani Sylwia Chojnacka i Pan Paweł Biszczak – doktoranci UP- zaprezentowali ofertę uczelni, zachęcając do podjęcia studiów w Lublinie.

Młodzież wzięła także udział w wykładach prowadzonych przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Nasiennictwa, podczas których omówiono zasady obrotu środkami ochrony roślin i bezpiecznego ich stosowania. Najbardziej aktywni uczniowie, za poprawne odpowiedzi na pytania pracowników WIORIN, otrzymali nagrody.
Spacer po starówce Lublina i wspólne zdjęcia na tle Zamku zakończyły pierwszy dzień wycieczki.

18 marca uczestnicy wyjazdu dotarli na największą wystawę sprzętu rolniczego, czyli Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Młodzież zobaczyła nowoczesny sprzęt rolniczy, cyfrowe rozwiązania i technologiczne nowinki usprawniające pracę rolników. Zwróciła też uwagę na duży udział w Targach polskich producentów maszyn rolniczych.

Zadowoleni z wyjazdu, który okazał się cenną lekcją nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną, pełni wrażeń i otwarci na nowe technologie, pojawiające się w rolnictwie, wrócili do Leśnej Podlaskiej.