Wyjazdy
WYJAZD NA DNI OTWARTE WYDZIAŁU BUDOWY MASZYN I LOTNICTWA POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ
W dniu 26 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 4 TM i klasy 4TŁ po raz ostatni w swojej szkolnej karierze uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Był to wyjazd na Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Na stanowisku rekrutacyjnym powitał nas Paweł, nasz przewodnik – starosta pierwszego roku, który przedstawił ofertę edukacyjną oraz zaprosił do zwiedzania bazy laboratoryjnej.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z techniką lotniczą, poznać tunel aerodynamiczny i przede wszystkim spróbować pracy na symulatorze lotu. Kolejnym, nie mniej interesującym punktem programu była baza laboratoryjna wykorzystywana w motoryzacji. Uczniowie wypróbowali symulator jazdy, poznali stację kontroli pojazdów i laboratorium ekologii motoryzacyjnej. Ciekawym miejscem było również laboratorium programowania robotów i laboratorium mechatroniki.

Na koniec spaceru zaprezentowano maturzystom warunki studiowania i możliwości spędzania czasu wolnego na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej.

Wycieczkę zakończyliśmy premierową projekcją filmu „Wiking” w Multikinie.