Sport

W sobotę 5 marca 2022 r. w naszej nowej hali sportowej rozegrany został V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt rocznika 2011/2012. Wzięło w nim udział 8 drużyn, w których wystąpiło ponad 100 dziewcząt.
W bieżącym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wyjechali na obóz narciarski w Tatry. Pogoda i humory dopisują wszystkim. Już teraz prezentujemy przesłaną stamtąd pierwszą partię zdjęć.
W miniony piątek na Długiej Polanie w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.
Z dwoma złotymi medalami wraca reprezentacja ZSCKR w Nowym Targu z Licealiady powiatowej w pływaniu. Mistrzowskie tytuły w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zdobyli Aleksandra Wojtyczka z klasy 1 TŻiUG oraz Krystian Wilczek z 4 TW.
W dniu 9 listopada 2021 r. w naszej szkoły odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w szachach w kategorii dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 22 uczniów, w tym 8 dziewcząt i 14 chłopców. Liczba zgłoszonych uczestników, po dwuletniej przerwie, niezmiernie ucieszyła organizatorów turnieju. Mamy nadzieję, że królewska gra na dobre zagości w murach naszej szkoły i będzie się cieszyła coraz większą popularnością wśród młodzieży.
W dniach 22-23 października 2023 r. odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w piłce nożnej dziewcząt. Zawodniczki z ZS CKR w Kowalu, nie przegrywając żadnego meczu w regulaminowym czasie gry (jeden mecz skończył się przegranymi przez nas rzutami karnymi), zajęły w mistrzostwach bardzo wysokie V miejsce.
W dniach 22-23 października, w ZSCKR Bogdańczowice, odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce nożnej dziewcząt. W całej imprezie brało udział ponad 50 szkół z całego kraju, awans do ścisłej czołówki, czyli 12 najlepszych drużyn, uzyskaliśmy już dwa lata temu, niestety z powodu pandemii finały mogliśmy rozegrać dopiero teraz. Szkołę reprezentowały: Zuzanna Rączka, Antonina Gacek, Emilia Sproch, Klaudia Murzańska, Natalia Pacyga, Izabela Skupień, Gabriela Worwa, Karolina Makuch oraz kapitan drużyny Sabina Skupień.
W środę, 29 września 2021r. w naszej szkole odbył się po raz drugi Turniej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Nowym Targu w piłce siatkowej. W zawodach uczestniczyło 69 uczniów, którzy stworzyli 9 drużyn reprezentujących swoje klasy.
Fustal z nami, w nowej hali, na kolana Was powali!!! Pod takim hasłem odbył się I Turniej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół CKR w Kowalu. Uczestnikami zmagań sportowych mogli być uczniowie szkół podstawowych z okolic Kowala. Drużyny, które zaszczyciły nas swoją obecnością, to reprezentanci szkół z następujących miejscowości: Lubień Kujawski, Kłóbka, Łanięta, Baruchowo oraz Nakonowo. Rywalizacja obyła się 11 czerwca, w godzinach 9:00 – 13:00. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, mecz + rewanż wyłonił zwycięzcę.
W niedzielę 20 grudnia 2020 r. w naszej nowej sali gimnastycznej Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie wraz z Narodowym Instytutem Wolności PROO przeprowadzili IV, zarazem ostatni etap Jesiennego Maratonu Łuczniczego. W rywalizacji uczestniczyło kilkudziesięciu uczestników.
W niedzielę 6 grudnia 2020 r. w naszej nowej sali gimnastycznej Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie wraz z Narodowym Instytutem Wolności PROO zorganizowali II etap Jesiennego Maratonu Łuczniczego. Do rywalizacji stawiło się ok. 30 uczestników.
W dniu 25 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole międzyklasowe zawody w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Nowym Targu.