Sport

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: dyrektor Andrzej Zdrojewski, Krzysztof Moraczewski, Rafał Jankowski, Krzysztof Kordyl i Bartłomiej Cieszykowski, wzięła udział w III Turnieju Siatkówki w Potoczku. Impreza sportowa odbyła się w dniach 18-20 listopada 2022 r. Nasi panowie razem z zawodniczką wypożyczoną z zaprzyjaźnionej szkoły w Potoczku, Moniką Widz-Krakowską, zajęła bardzo wysokie, 6 miejsce.
15 listopada b.r. odbyła się Licealiada ośrodka sportowego Nowy Targ w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół nowotarskich, wśród których znalazła się również reprezentacja ZSCKR.
W dniach 21-23 października 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Tenisie Stołowym. O puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka walka toczona była w czterech kategoriach: pracownicy Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych MRiRW i dyrektorzy szkół; kobiety; mężczyźni do lat 40 oraz mężczyźni powyżej 40 lat. Wśród szkół, które wystawiły swoich reprezentantów były: Dobryszyce, Janów, Kowal, Lututów, Nadróż, Potoczek, Radom, Różaniec, Sejny, Stary Brześć, Suwałki
8 października w ZSCKR w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.Organizatorem głównym zawodów była szkoła w Sokołowie Podlaskim oraz Polski Związek Przeciągania Liny.
4 października 2022 r. odbyły się powiatowe zawody w przełajach sztafetowych, w których nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły.
22 września 2022r., w Starym Lubiejewie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny, w strefie I. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: męskiej, żeńskiej i mieszanej. Wszystkie nasze drużyny walczyły zacięcie i dały z siebie wszystko.
W czwartek 22 września odbyły się w ZSCKR Rzemień eliminacje do ogólnopolskiego finału Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny.
II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny 2022 roku rozegrają się w sześciu strefach we wrześniu, a finały odbędą się w Sokołowie Podlaskim 8 października.