Sport
Zimowe Mistrzostwa ZSCKR Nowy Targ
Rekordowa frekwencja towarzyszyła w tym roku Mistrzostwom Szkoły w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

 Do rywalizacji przystąpiło w sumie 44 uczniów. Zawody odbyły się na stoku narciarskim „Długa Polana” w Nowym Targu. Organizatorzy obawiali się trochę o pogodę, gdyż w godzinach porannych przez Podhale przewinęła się fala ulewnych deszczy, na szczęście na czas zawodów opady ustały, a nawet zza chmurki zaczęło przebijać się słońce. W tym roku rywalizację sportową połączono z edukacją młodzieży dotyczącą bezpieczeństwa na stoku i udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku pt. „PZU Pomoc ToMoc”. Szkolenie przeprowadził mgr Daniel Suski nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem kandydat GOPR.

Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta, a o końcowych rozstrzygnięciach decydowały ułamki sekund, tak jak to miało miejsce w slalomie snowboardowym dziewcząt. Niezależnie od uzyskanych wyników, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości spędzenia aktywnego dnia na stoku narciarskim, no i oczywiście dnia wolnego od zajęć dydaktycznych J.

Z rąk Pani Dyrektor Anny Jachymiak najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania dla właściciela wyciągu Pana Michała Glonka, który nieodpłatnie udostępnił stok pod zawody oraz Pana Witolda Sięki ze szkółki narciarskiej Sport & Fun, który nieodpłatnie użyczył sprzętu i pomógł w ustawieniu slalomu.

Osobne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców przy ZSCKR w Nowym Targu, która dofinansowała karnety na wyciągi oraz nagrody rzeczowe, dyplomy i medale dla zwycięzców.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Marcin Węgrzyn, mgr Daniel Suski, mgr Piotr Jarząbek.