Konkursy i Warsztaty

W dniu 9 lutego 2021 r. odbyła się (on –line) uroczysta gala laureatów konkursu Niepodległa piórem i obiektywem, zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uczeń ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wziął udział w organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi konkursie kulinarnym.
Do 30 listopada 2020 r. trwał Powszechny Spis Rolny 2020 – najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne osób fizycznych - gospodarstwa indywidualne i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które 1 czerwca 2020 r. prowadziły działalność rolniczą.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wziął udział w XVII Małopolskim Konkursie: Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole.
Grudzień to miesiąc obdarowywania i otrzymywania prezentów. ZS CKR w Kowalu doskonale wpisał się w tę tradycję, ponieważ 8 grudnia 2020 r. w naszej szkole miało miejsce długo oczekiwane rozdanie nagród dla laureatów szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, a najlepsza piątka spotkała się na auli, by odebrać zasłużone nagrody
Miło nam poinformować, że uczennica klasy II Tżm w ZS CKR w Kowalu Patrycja Herman za wiersz pt. Litania zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Wolność - kocham i rozumiem - z okazji 40-lecia powstania NSZZ Solidarność, zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu.
Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zajęła III miejsce w konkursie pod nazwą KONKURS NA NAJCIEKAWSZY FILM O TEMATYCE OCHRONY BIORÓŻNORODNOŚCI W KRAJOBRAZIE ROLNICZYM zorganizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa FDPA w Warszawie.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wziął udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.
Uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w dniu 20.10.2020r. odwiedzili miejscową restaurację
Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w dniach od 21 do 25 września 2020 r. udała się na szkolenie wyjazdowe do partnerskiej szkoły w Hańczowej.
Dnia 9 września 2020 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu odbyły się XI Warsztaty Polowe poświęcone uprawie buraka cukrowego, w których uczestniczyła grupa uczniów klasy II Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z dyr. Andrzejem Zdrojewskim i Wojciechem Rudzińskim.
W dniu 08.09.2020 r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas II i III Technikum kształcące w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Konkurs został zorganizowany przez KRUS we Włocławku. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Przed konkursem pogadankę z uczniami na temat bezpiecznej pracy w rolnictwie, przeprowadził przedstawiciel KRUS pan Zbigniew Suchomski.