Konkursy i Warsztaty

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej nagłym zawieszeniem zajęć, w tym roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny.
W dniu 12.04.2021 r. odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu rozstrzygnięcie wiosennego konkursu gwarowego: Wieśniane słowa- wieśniane nuty.
Od marca 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu wspólnie z PZU realizujemy projekt pn.: WIEDZA TO NASZA SIŁA - zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego poprzez innowacyjne zajęcia stacjonarne i wyjazdowe, w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC TO MOC.
Realizując swoją pasję gotowania - Natalia Grabowska, uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, wzięła udział w konkursie Zero food waste– nie marnuję żywności, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
W dniu 24 marca br. w naszej szkole odbył się finał IV edycji konkursu MISTRZOWIE w KUCHNI 2021. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań kulinarnych była bryndza podhalańska.
Dnia 24 lutego 2021 r. odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim. Do rywalizacji przystąpiło sześcioro uczniów, kształcących się w zawodzie kucharz. Udział wzięli przedstawiciele szkół w: Lublinie, Kowalu, Radomiu, Kielcach, Wieluniu i Tomaszowie Mazowieckim.
W dniu 9 lutego 2021 r. odbyła się (on –line) uroczysta gala laureatów konkursu Niepodległa piórem i obiektywem, zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uczeń ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wziął udział w organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi konkursie kulinarnym.
Do 30 listopada 2020 r. trwał Powszechny Spis Rolny 2020 – najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne osób fizycznych - gospodarstwa indywidualne i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które 1 czerwca 2020 r. prowadziły działalność rolniczą.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wziął udział w XVII Małopolskim Konkursie: Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole.
Grudzień to miesiąc obdarowywania i otrzymywania prezentów. ZS CKR w Kowalu doskonale wpisał się w tę tradycję, ponieważ 8 grudnia 2020 r. w naszej szkole miało miejsce długo oczekiwane rozdanie nagród dla laureatów szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, a najlepsza piątka spotkała się na auli, by odebrać zasłużone nagrody