Konkursy i Warsztaty

W dniach 16 i 17 marca 2023 r. w naszej szkole gościł pan Jacek Cudny – radca prawny, pisarz, wykładowca, laureat Kryształowego Serca Radcy Prawnego. Przeprowadził on dla uczniów dziesięciu klas warsztaty z zakresu edukacji prawnej, w ramach Akademii Praw dla Dzieci i Młodzieży.
W dniu 23 marca 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbył się VII Przegląd Poezji i Prozy Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Jastrzębska z klasy III TŻ, która zaśpiewała dwa utwory do słów poezji Karola Wojtyły, przy akompaniamencie Bartłomieja Bińkowskiego z klasy II TMR oraz Mirela Skalska i Maciej Wiliński z klasy IV TŻM, którzy recytowali wiersze polskiego papieża
W dniu 1 marca 2023 r. odbył się II etap konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Ryniec i Michał Janiszyn z klasy III TŻ. Uczniowie zmierzyli się z ćwiczeniami gramatyczno-leksykalnymi, słowotwórstwem, tekstem czytanym oraz słuchanym. Po zweryfikowaniu prac do kolejnego – finałowego etapu przeszła Roksana Ryniec zdobywając 75%. Statystyka konkursu jest następująca: Etap 1. – 601 uczestników (100%), Etap 2. – 108 uczestników (18%), Etap 3. – 29 uczestników (5%), w tym Roksana Ryniec. Serdecznie gratulujemy!!!
W Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XLII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego - Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło
W dniu 17 marca 2022 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Tematem przewodnim był pokój, termin bardzo aktualny.
Dnia 10 marca 2023 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w szkolnym Konkursie Języka Angielskiego - Focus on speaking. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji językowych tegorocznych maturzystów, ocena umiejętności skutecznej komunikacji w tym języku oraz propagowanie zasady zdrowej rywalizacji. Zadanie każdego ucznia polegało na dokładnym opisaniu wylosowanego obrazka oraz interpretacji przedstawionych na nim wydarzeń. Następnie każdy uczestnik konkursu usłyszał trzy pytania luźno tematycznie związane z treścią obrazka.
XL Finał Województwa Lubelskiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 07.03.2023 r w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różnej.
I miejsce Jakuba Jakimiuka w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej szkół resortowych Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Maziarka z klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu uzyskała wyróżnienie w konkursie pt. Rolnictwo ekologiczne – twoje pole do popisu.
Uczniowie technikum agrobiznesu Jarosław Możdżeń oraz Dominik Szeliga zakwalifikowali się do III etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
W Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbył się XL Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych województwa podkarpackiego. W rywalizacji wzięło udział 40 uczniów i rolników wyłonionych w eliminacjach szkolnych i terenowych.