Konkursy i Warsztaty

Wyłonienie zwycięscy na najlepszy chleb było ostatnim etapem kampanii Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole. Wszystkie klasy zgłosiły do konkursy różnorodne pod względem kształtu, składu surowcowego i smakowitości bochenki. Bardzo trudno było wyłonić najlepsze pieczywo, ponieważ wszystkie zgłoszone do konkursy chleby był smakowite.
DACHL, czyli dla niewtajemniczonych, to skrót wywodzący się od krajów niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein).
Dnia 06 października 2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Orki Jesiennej Szkół Rolniczych pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W dniu 29 września 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu Najlepszy produkt spożywczy Pomorza i Kujaw organizowanego przez Urząd Marszałkowski wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. Nasza szkoła wystawiła kujawską czerninę z kluskami ziemniaczanymi. Uczennice klasy II Technikum żywienia: Nikoletta Górczyńska i Julia Sikorska wraz z opiekunką p. Elżbietą Woźniak przygotowały do konkursu potrawę pn.: Kujawska czernina z kluskami ziemniaczanymi, za którą otrzymaliśmy zasłużone wyróżnienie!
Uczniowie ZS CKR w Gołotczyźnie zmierzyli się z Testem Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym dla młodzieży szkół rolniczych.
W dniu 9 czerwca 2022 w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbył się turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz konkurs na plakat o jednym z krajów. Konkurs został przeprowadzony w celu promowania nauki języka angielskiego oraz wiedzy o krajach, w których językiem urzędowym jest język angielski.
W piątek 10 czerwca 2022 r. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród XVIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ZABYTKI NASZEGO REGIONU. Konkurs adresowany był do uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego województwa i odbywał się pod hasłem Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?.
I miejsce dla Maximiliana Barona i II miejsce dla Mateusza Wyrwich w Ogólnopolskim Konkursie Języków Obcych w kategorii - język niemiecki.
W dniach 10 - 11 maja 2022 r. 30 uczniów wraz z opiekunami uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych na uczelniach wyższych w Lublinie oraz Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
W dniu 9 maja 2022 r. w pracowni gastronomicznej naszej szkoły odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne w ramach programu Aktywny Kowal - Zdrowy Kowal.