Konkursy i Warsztaty

W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się konkurs cukierniczy, którego tematem było ciasto z makiem.
Uczeń Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zajął 14. miejsce na 1467 uczniów z całej Polski, biorących udział w I edycji Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół w Golądkowie zajął 8. miejsce na 120 szkół z całej Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy!
Dnia 13 stycznia 2020 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu uczestniczyli w warsztatach z zakresu mediacji. Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole to najnowszy projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej. Zaangażowaliśmy się w przedsięwzięcie, które zostało stworzone dla nauczycieli, młodzieży, a także rodziców.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej rozstrzygnięto konkurs fotograficzny: Z miłości do Ojczyzny - Oczami jesieni. Był on skierowany do uczniów placówek rolniczych z całej Polski i miał na celu promowanie wartości związanych z fotografowaniem oraz poznawaniem interesujących zakątków, roślin oraz zwierząt naszego kraju.
W dniu 14.12.2021br. pan dyrektor Andrzej Zdrojewski wręczył nagrody uczniom klas żywieniowych za konkurs Domek z Piernika. Najwięcej głosów zdobił domek Nikoletty Górczyńskiej z klasy I TŻ, Weroniki Modrowskiej z klasy II TŻ oraz Lidii Koprowicz z klasy III TŻ.
Duet z naszej szkoły zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujący o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.
Powrót do natury w kuchni i na stole był tematem przewodnim XVIII Edycji Małopolskiego Konkursu Stół pięknie nakryty, który w tym roku odbył się w Krakowie. Tegoroczna edycja konkursu wymagała od uczestników wykorzystania naturalnych składników w trzech niezależnie ocenianych i nagradzanych kategoriach konkursowych: kucharz, kelner-barman i cukiernik.
Film Konrada Stramy – ucznia klasy IV Technikum Agrobiznesu został wyróżniony nagrodą specjalną AGRO Ubezpieczenia w III Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Po raz kolejny uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady o Żywności. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i nauczycieli Komitet Organizacyjny Olimpiady podjął decyzję o przeprowadzeniu etapu okręgowego w formie on-line.
26 listopada 2021 r. uczniowie klasy IV BT z ZSCKR w Sejnach wzięli udział w I etapie wojewódzkiego konkursu pn. "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". W konkursie biorą udział uczniowie klas maturalnych o profilu rolniczym ze szkół województwa podlaskiego.
W listopadzie w ZS CKR w Bielicach odbył się XI Regionalny Konkurs Orki dla młodzieży szkół rolniczych w kategorii – orka pługiem obracalnym 3 skibowym. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, przedstawicieli szkół rolniczych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Jakub Czajkowski. Po ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród każdy otrzymał upominek, a dyplomy trafiły do pięciu uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem
Julia Rydzewska - uczennica klasy I PTL (technik weterynarii) w ZSCKR w Sejnach zajęła II miejsce w konkursie "Pszczoła bliżej nas".
Dnia 21 października 2021 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pszczelarz Roku. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Kordyl - nauczyciel przedmiotów rolniczych. W tegorocznej edycji przewodnim zagadnieniem konferencji były nowe technologie w gospodarce pasiecznej - wyzwania i ograniczenia.