Konkursy i Warsztaty

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Maziarka z klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu uzyskała wyróżnienie w konkursie pt. Rolnictwo ekologiczne – twoje pole do popisu.
Uczniowie technikum agrobiznesu Jarosław Możdżeń oraz Dominik Szeliga zakwalifikowali się do III etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
W Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbył się XL Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych województwa podkarpackiego. W rywalizacji wzięło udział 40 uczniów i rolników wyłonionych w eliminacjach szkolnych i terenowych.
Wrona Orła nie pokona – tak brzmiało hasło konkursu, zorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Udział w nim wzięła uczennica II Klasy TŻ – Beata Święch, która zajęła II miejsce.
Zakończył się II ogólnopolski konkurs filmowy Świat się kręci wokół wsi. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego podstawowym celem było wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, przede wszystkim w oczach młodych ludzi.
Klasa trzecia technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii ćwiczy umiejętności zawodowe przydatne w przyszłej pracy oraz do egzaminu praktycznego zawodowego. Jedna z uczennic miała możliwość przyprowadzić na zajęcia swojego kudłatego przyjaciela, który był dzielnym pacjentem.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Bednarski, uczeń IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
W tym roku Gabriela Turkot reprezentowała Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowy Targ w Finale XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka.
Współczesne rolnictwo bazuje na wiedzy naukowej i najnowszych zdobyczach techniki. W związku z tym spotkanie, które miało miejsce dnia 15.12.2022 roku w ZS CKR w Brzostku z Firmą Mas Seeds zajmującą się tworzeniem programów hodowlanych, których celem jest wytwarzanie nowych odmian kukurydzy, słonecznika, rzepaku i lucerny pomaga znacząco w edukacji uczniów.
Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Patryka Kaczmarczyka, właściciela restauracji Shima Sushi w Łochowie oraz panią Annę Kopka właścicielkę restauracji Łochowianka w Łochowie, trenerów którzy przeprowadzili warsztaty sushi dla uczniów ZS CKR w Starym Lubiejewie.
Zima w kuchni i na stole była tematem przewodnim XIX Edycji Małopolskiego Konkursu Stół pięknie nakryty. Temat nawiązywał nie tylko do pory roku, ale również do produktów i przypraw, które warto stosować w tym czasie do produkcji potraw, deserów i napojów.
Uczniowie klasy 4PT doskonalili swoje umiejętności przy sporządzaniu pizzy. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów.
W dniu 17 listopada 2022 roku, uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Trucina, Zuzanna Orzechowska, Zuzanna Drzyzga, Jakub Przewięda i Michał Nowak wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu ekologicznego Piękne i niebezpieczne zorganizowanym przez II LO i Starostwo Powiatowe w Dębicy.