Z życia szkoły

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 14 października 2019 roku.
W pochmurne czwartkowe ranki 3 i 10 października 2019 roku uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i uczniowie klasy II Branżowej Szkoły Zawodowej o specjalności Kucharz grillowali karkówkę i kiełbaski na sokołowskim rynku .
Uczniowie ZS CKR w Kowalu, tj. klasy II Technikum na zajęciach z przedmiotu wiedza o kulturze pod opieką niżej podpisanego oraz uczniowie klasy I Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki na zajęciach z religii pod opieką ks. Mateusza Markowskiego udali się do sąsiadującego ze szkołą kościoła pw. św. Urszuli w Kowalu, aby zapoznać się z najciekawszymi obiektami zabytkowymi tam się znajdującymi. Kowalski kościół parafialny praktycznie jako jedyny stanowi namacalny dowód bogatej i sięgającej głęboko w czasy średniowiecza historii naszego królewskiego grodu.
W minionym tygodniu Samorząd Uczniowski zakończył trwającą od początku roku szkolnego 2019/2020 akcję pomocy dzieciom z rodzin polskich, mieszkających na Białorusi.
Wakacje szybko minęły, wracamy w szkolne mury. Przed nami miesiące intensywnej nauki oraz nowe wyzwania, przygody, znajomości...
Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło Narodowe Czytanie, akcja objęta patronatem Prezydenta RP. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Dnia 25 sierpnia w Ciechocinku odbyły się dożynki województwa kujawsko-pomorskiego. Z tej okazji mogliśmy wziąć udział w tworzeniu okolicznościowej kartki pocztowej oraz znaczka pocztowego.
Znów kolejny rok szkolny za nami. Tym razem uroczyste jego podsumowanie odbyło się na placu przy szkole. W ten sposób wykorzystaliśmy iście wakacyjną aurę. Zanim jednak na dobre rozpoczęliśmy zasłużone wakacje, dyrektor Andrzej Zdrojewski wręczył świadectwa i nagrody, które otrzymali uczniowie za naukę i udział w rożnych konkursach i zawodach sportowych.
Uczniowie ZS CKR w Kowalu, członkowie kółka szachowego, dopiero od października uczą się gry w szachy, ale nie przeszkadza im to próbować swoich sił w zawodach. Zaczęli od ogólnopolskiego turnieju szachowego, dnia 1 maja 2019 r. w ramach Jarmarku Kazimierzowskiego w Kowalu. Zmagania zakończyli w środku tabeli, co było dla naszych uczniów dużym osiągnięciem. Zmotywowało to nas do udziału w kolejnych turniejach.
Jak przystało na "prawdziwych" strażaków z Zespołu Szkół CKR w Sokołowie Podlaskim nie mogliśmy ominąć okazji wzięcia udziału w Pożarniczych Targach w Kielcach.
W dniach 7 – 8 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, w malowniczym regionie Beskidu Niskiego odbyły się Eliminacje Centralne XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W dniu 7 czerwca 2019 r. zawitali do ZS CKR w Kowalu przedstawiciele firmy RPC SUPERFOS, która posiada swój zakład w nieodległym Lubieniu Kujawskim. Jednym z gości był absolwent naszej szkoły zajmujący się sprawami bhp.