Z życia szkoły

W dniu 7 maja 2022 r. wzięliśmy udział w festynie charytatywnym, z którego wszystkie zebrane środki będą przeznaczone dla uczennicy ZPO w Lubieniu Kujawskim - Nikoli Domżał. Podczas imprezy serwowaliśmy przepyszne kręciołki, które zostały upieczone przez uczniów klas żywieniowych
W naszej szkole już 29 kwietnia rozpoczęliśmy obchody święta Konstytucji 3-go Maja. Tego dnia zebraliśmy się na naszej hali sportowej, by wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez klasę II TŻ pod opieką wychowawczyni - pani Sylwii Kubiak. Wierszom i piosenkom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która przybliżała nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W minioną środę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
W dniu 29 kwietnia 2022 r. odbyło się pożegnanie uczniów klasy 4 Technikum. Absolwenci odebrali z rąk Pana Dyrektora i Wychowawczyni świadectwa oraz listy gratulacyjne. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń, podziękowań i życzeń na kolejne lata. Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami przygotowali spektakl wspomnień dotyczący czterech lat spędzonych w murach naszej szkoły, w trakcie którego powróciły miłe wspomnienia dotyczące: czasu spędzonego z ławkach szkolnych, imprez klasowych, wycieczek szkolnych i oczywiście niezapomnianej studniówki.
W piątek 29 kwietnia 2022 roku kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Zgodnie z tradycją pożegnanie miało podniosły, a równocześnie radosny charakter.
Dzień otwarty w naszej szkole należy już do wieloletniej tradycji, w tym roku przypadł na 22 kwietnia. Szkoła otwarta była na wszystkich ósmoklasistów, którzy przyjęli zaproszenie, aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Odwiedziło nas ponad 200 uczniów.
Młodzież nabywa dodatkowych umiejętności, które na pewno przydadzą się w przyszłości.
Nasze działania zmierzają do łączenia nowoczesności z szacunkiem do przeszłości. W wyniku prowadzonych prac remontowych dwa bloki skały wapiennej, które znajdowały się na terenie naszej szkoły od bardzo dawna, powoli zyskują nowe oblicze. Pory roku, odpowiednia pogoda, są niezbędne w wegetacji roślin . Zależność pomiędzy życiem na Ziemi a uprawą roli i pozyskiwaniem plonów jest bezsporna, co w sposób szczególny rozumieją osoby związane z rolnictwem.
Kwiecień kojarzy się nam, Polakom, z obchodami upamiętnienia zbrodni katyńskiej oraz katastrofą polskiego samolotu Tu - 154 w Smoleńsku.
W dniu 30 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się akcja Honorowego Oddania Krwi. Akcję przeprowadzono w specjalnym autokarze Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Do oddania krwi zgłosiło się 74 uczniów naszego Zespołu, krew oddało 24. Pobrano 10 litrów i 800 ml krwi.