Z życia szkoły

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczcili rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły. Obejrzeli film poświęcony życiu i działalności Wincentego Witosa, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patrona.
Julia Żyłowska, uczennica II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, wygrała międzynarodowy konkurs fotograficzny organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Turku.
21 stycznia 2019 roku w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym, dlatego u czniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem nauczycielek: Marty Falbowskiej, Iwony Jastrzębskiej i Moniki Kuczewskiej zadbali o poczęstunek dla zaproszonych gości i wszystkich uczestników uroczystości.
W czwartek 20 grudnia w ZSCKR w Jabłoniu zorganizowano Spotkanie z kolędą, w którym oprócz uczniów naszej szkoły wzięli udział zaproszeni goście – uczniowie ze szkół podstawowych w Gęsi, Kolanie i Paszenkach.
Dzieci kochają je za wolny czas spędzony z bliskimi, listy do Mikołaja i prezenty pod choinką. Dorośli za wyjątkowy nastrój, tradycję, smak i wspomnienia z dzieciństwa, które wracają do nich w tym niezwykłym okresie. O czym mowa? Oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia, przepełnionych magią i rodzinnym ciepłem. Rozświetlone ulice, ozdobione drzewa, migoczące choinki, udekorowane domy, balkony, sklepy - wszystko to wprowadza nas w magiczny klimat już kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem.
W ramach trwających w parafii Winnica rekolekcji adwentowych w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie rekolekcyjne, które poprowadził O. Tomasz Nowak, dominikanin z łódzkiego Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.
Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej
W dniu 2 grudnia 2018 r. ponownie Święty Mikołaj przyjechał do Kowala. Jak co roku odbył się finał akcji dobroczynnej, z której pieniądze zostaną przekazane niepełnosprawnym dzieciom z Kowala i okolic. Na tę okazję uczniowie naszej szkoły przygotowali stroiki świąteczne, które zostały przekazane na aukcję charytatywną
W piątek 9 listopada w ZSCKR w Jabłoniu odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęły się one wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego dokładnie o godzinie 11.11. Następnie pani dyrektor Agnieszka Piekarska w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważne dla Polaków jest to święto i przypomniała o trudnej drodze Polski i Polaków do odzyskania niepodległości.
W dniu 16.10.2018 r. odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele firmy zajmującej się badaniem roli mikroorganizmów w obiegu azotu.
To już X edycja kampanii Fundacji Dobre Życie z Warszawy, w którą włączyła się społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.
17 WRZEŚNIA 2018 R. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły, upamiętniająca 79 rocznicę deportacji Polaków w głąb Rosji.
Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty.