Z życia szkoły

Dnia 20 grudnia 2022 r. przedstawiciele drużyn harcerskich z Kowala przynieśli do naszej szkoły Światełko Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia droga lotniczą. W tym mieście odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany wiedeńczykom i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
W dniu 10.12.2022 r. odbył się kolejny młodzieżowy turniej szachowy w kowalskim klubie PUCHATEK. Rywalizowali ze sobą uczniowie kowalskich szkół, tj. Szkoły Podstawowej, Liceum oraz ZS CKR Kowal. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Górski oraz Michał Woźniak. Miło poinformować, że wśród 14 graczy uczeń naszej szkoły Bartosz Górki zajął wysokie 5. miejsce.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 30 listopada 2022r. (środa) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku, został wznowiony i odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej.
Dzień mikołajek, To nie dzień bajek, Tu wszystko stać prawdziwe się może, Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja Możesz być pewny - on Ci pomoże!
Dnia 7 grudnia konsultantki z firmy AVON przeprowadziły w naszej szkole zajęcia w ramach kampanii NORMALNE, ŻE ICH DOTYKAM. Akcja skierowana jest m.in. do nastolatek, ma pokazać, jak ważne jest samobadanie piersi w profilaktyce raka piersi
5 grudnia 2022 roku uczniowie klasy III i IV TŻiUG wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez opiekuna praktyk pedagogicznych, dr Annę Borkowską, wicedyrektor ZSCKR mgr Magdalenę Noworolnik oraz studentów studiów II stopnia kierunku filologii angielskiej Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.
Dnia 9 grudnia 2022 r. Dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski uczestniczył w uroczystym wręczeniu Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom ze szkół regionu włocławskiego. W naszym Zespole Szkół CKR stypendystkami są: Wiktoria Seklecka z IV Tż oraz Julia Sikorska z 2 Tż. W uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku, ze względów zdrowotnych, wzięła udział jedynie Julia Sikorska.
Uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy zajęli 2 miejsce w konkursie pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Dnia 9 grudnia 2022 r. gościliśmy w swoich murach uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach. Przybyłych powitał w budynku głównym dyr. Andrzej Zdrojewski, który krótko przedstawił profil szkoły i warunki, w jakich uczniowie się tu kształcą. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili szkołę, zajrzeli do biblioteki, auli, sekretariatu oraz pracowni informatyki, języków obcych, języka polskiego i historii, matematyki oraz mechanizacji rolnictwa. Następnie młodzież udała się do obiektów szkolnych położonych przy ulicy Konopnickiej.
We wtorek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie reniferów.
W szkolnej kuchni wdrażając nowinki piekarskie, nie zapominamy o sentymencie do tradycji. Podążając szlakiem i próbując dań z historią, uczniowie kl. I PT w ZS CKR w Starym Lubiejewie uczestniczyli w konkursie przygotowując Rogale Świętomarcińskie.