Z życia szkoły

W dniu 16 maja 2022 r. odbyło się pożegnanie słuchaczy Branżowej Szkoły II stopnia, tj. edukacyjnej kontynuacji Branżowej Szkoły stopnia I-go. Wydarzenie miało absolutnie historyczny charakter, bowiem zakończenie nauki w tego typu szkole odbyło się po raz pierwszy.
Korzystając z idealnej pogody, klasa III technikum turystyki na obszarach wiejskich odbyła zajęcia praktyczne w terenie.
Bydgoskie ZSCKR włączyło się do obchodów tego wyjątkowego dnia.
29 kwietnia 2022 roku dla społeczności Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie był dniem podwójnie uroczystym. Tego dnia uczciliśmy bowiem zakończenie nauki przez uczniów klas maturalnych oraz obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dnia 12 maja br. w auli naszej szkoły miało miejsce spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z uczniami w celu celebrowania Tygodnia Bibliotek. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Wojciecha Cejrowskiego Wyspa na Prerii, którą autor podarował szkolnej bibliotece wraz ze swoim autografem w 2018 roku, dzięki staraniom Pani Chabasińskiej i Andrzejewskiej. Polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, fotograf, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych odwiedził blisko 60 krajów na 6 kontynentach.
Dzień Postaci z Bajek…. W dniu 11 maja 2022 r. w naszej szkole po raz pierwszy miał miejsce taki dzień, w którym uczniowie mogli przebrać się za postaci z bajek, filmów, książek. Mamy nadzieję, że stanie się to już naszą coroczną tradycją i coraz więcej uczniów oraz uczennic naszej placówki chętnie będzie naśladować strojem i makijażem znane postaci ze świata książek, filmów czy kreskówek.
W dniu 7 maja 2022 r. wzięliśmy udział w festynie charytatywnym, z którego wszystkie zebrane środki będą przeznaczone dla uczennicy ZPO w Lubieniu Kujawskim - Nikoli Domżał. Podczas imprezy serwowaliśmy przepyszne kręciołki, które zostały upieczone przez uczniów klas żywieniowych
W naszej szkole już 29 kwietnia rozpoczęliśmy obchody święta Konstytucji 3-go Maja. Tego dnia zebraliśmy się na naszej hali sportowej, by wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez klasę II TŻ pod opieką wychowawczyni - pani Sylwii Kubiak. Wierszom i piosenkom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która przybliżała nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W minioną środę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
W dniu 29 kwietnia 2022 r. odbyło się pożegnanie uczniów klasy 4 Technikum. Absolwenci odebrali z rąk Pana Dyrektora i Wychowawczyni świadectwa oraz listy gratulacyjne. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń, podziękowań i życzeń na kolejne lata. Uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami przygotowali spektakl wspomnień dotyczący czterech lat spędzonych w murach naszej szkoły, w trakcie którego powróciły miłe wspomnienia dotyczące: czasu spędzonego z ławkach szkolnych, imprez klasowych, wycieczek szkolnych i oczywiście niezapomnianej studniówki.
W piątek 29 kwietnia 2022 roku kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Zgodnie z tradycją pożegnanie miało podniosły, a równocześnie radosny charakter.
Dzień otwarty w naszej szkole należy już do wieloletniej tradycji, w tym roku przypadł na 22 kwietnia. Szkoła otwarta była na wszystkich ósmoklasistów, którzy przyjęli zaproszenie, aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Odwiedziło nas ponad 200 uczniów.