Z życia szkoły

Są na świecie tacy, którzy twierdzą, że życie bez drugiej kawy nie ma sensu i niewykluczone, że mają rację. Z badań wynika, że u ludzi pijących regularnie kawę zmniejsza się ryzyko chorób takich jak cukrzyca typu II, Parkinson czy choroby serca. Dodatkowo zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.
Na kartach naszej historii zapisało się złotymi zgłoskami wielu wybitnych, choć z różnych powodów zapomnianych w ojczyźnie rodaków. Najbardziej rozpoznawalni Polacy na świecie to papież Jan Paweł II oraz współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 roku Lech Wałęsa, Robert Lewandowski a także najwybitniejsza uczona świata Maria Skłodowska-Curie. Część z nich mimo ogromnych zasług znana jest w naszym kraju tylko nielicznym zainteresowanym. Dzięki staraniom pana dyrektora Romana Malickiego w naszej szkole została zorganizowana wspaniała wystawa: Znani Nieznani. Polacy Światu - przedstawiająca 45 wybitnych Polaków znanych bardziej za granicą niż w ich ojczyźnie. Żyli oni i pracowali na chwałę ludzkości w dalekich, obcych krajach, najczęściej z powodu zesłania lub przymusowej popowstaniowej lub powojennej emigracji. Część z nich, mimo niewątpliwych zasług dla świata, znana jest w naszym kraju tylko nielicznym zainteresowanym.
Parlament Europejski, Rada i Komisja podpisały wspólną deklarację, zgodnie z którą dzień 23 września uznano za Dzień Rolnictwa Ekologicznego w UE. Inicjatywa ta wynika z Planu działania na rzecz rozwoju produkcji ekologicznej przyjętego przez Komisję Europejską 25 marca 2021 r., w którym zapowiedziano ogłoszenie takiego dnia w celu podniesienia poziomu świadomości społecznej na temat produkcji ekologicznej: czym się charakteryzuje i jakie przynosi korzyści.
Posłani w pokoju Chrystusa – pod tym hasłem, jak co roku 14 września, a po raz drugi w Drohiczynie, odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na którym spotkało się około 2500 młodych, którym towarzyszyli ich katecheci i wychowawcy. Nie mogło na nim zabraknąć uczniów naszej szkoły.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie bierze w niej aktywny udział każdego roku.
To już 11. rok, jak organizowane jest Narodowe Czytanie, przepiękne wydarzenie, którego celem jest promocja czytelnictwa i polskiej literatury. W tym roku obchodzimy Rok Romantyzmu Polskiego, z tego powodu wybór autora nie mógł być inny... to Adam Mickiewicz i jego Ballady i Romanse.
Dwa miesiące wakacji minęły w mgnieniu oka! 1 września br. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Podczas krótkiej akademii szczególnie serdecznie powitaliśmy w naszej szkolnej rodzinie nowych nauczycieli, nowych księży, pracowników obsługi, a także uczniów trzech klas pierwszych. Nie mogło również zabraknąć wspomnienia 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej.