Z życia szkoły

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w Sokołowie Podlaskim odbyły się Dożynki Powiatowe 2022.
Uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia w ZS CKR w Starym Lubiejewie kształcący się w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych otrzymali z rąk dyrektora szkoły Romana Malickiego zaświadczenia uprawniające do zakupu i stosowania preparatów chemicznych w gospodarstwie rolnym. Zaświadczenia są ważne przez pięć lat i zwalniają z udziału w obowiązkowych kursach umożliwiających stosowanie środków ochrony roślin przez rolników.
W dniu 23 czerwca 2022 r. w pracowni gastronomicznej naszej szkoły odbyły się kolejne warsztaty kulinarne w ramach programu Aktywny Kowal- Zdrowy Kowal.
Uczennice klasy IIIP4, Patrycja Wojno i Anna Pieczyńska wzięły udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym Smaki Wsi - w Karolewie. Była to X edycja tego konkursu i odbyła się w wersji online. Tematem tegorocznej edycji, nad którą Patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, były Staropolskie desery na polskim stole.
Kolejny rok szkolny za nami. Tym razem uroczyste jego podsumowanie odbyło się na sali sportowej przy ul. Konopnickiej. Zanim jednak na dobre rozpoczęliśmy zasłużone wakacje, dyrektor Andrzej Zdrojewski wręczył świadectwa i nagrody za bardzo dobrą i dobra naukę oraz zachowanie, a także za aktywny udział w życiu szkoły oraz zajęcie wysokich lokat rożnych konkursach i zawodach sportowych. A było ich w tym roku bardzo dużo.
W dniu 8 czerwca w naszej szkole gościliśmy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych. Wspólnie z naszymi gośćmi przygotowaliśmy rogaliki, elementy rzeźb w warzywach a także sporządzaliśmy koktajle bezalkoholowe na bazie soków oraz syropów mieszane metodą shakerowania.
10-12 czerwca 2022 – po dwóch latach covidowego przesuwania, najlepsza ekipa zjazdowa w historii naszego technikum, udanie odbyła swoje 40-to lecie matury, choć w istocie było to 42-lecie.
W miniony wtorek, 7 czerwca b.r. uczniowie klasy III technikum weterynaryjnego uczestniczyli w zajęciach praktycznych w terenie.
W ramach Światowego Dnia Pszczół w szkole po raz pierwszy obchodziliśmy święto tych pożytecznych owadów.
Niezależnie od tego ile mamy lat, znalezienie w sobie dziecięcej radości i ciekawości świata przyda się każdemu. Właśnie z takiego założenia wyszli uczestnicy Maratonu gier planszowych, który zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią rozrywkę: sportową lub intelektualną. Młodzież chętnie sięgała po tradycyjne gry: szachy, warcaby, bierki lub karty. Niektórzy poznawali tajniki nowych: Ubongo, Dobble, Mind Master. W tym wyjątkowym dniu nie liczyła się rywalizacja tylko dobra zabawa.
Uczennice Naszej szkoły zdobyły wysokie miejsca w Ogólnopolskich Zawodach w ujeżdżaniu dla Młodzieży Szkół Rolniczych.