Z życia szkoły

22 września 2023r. 34 uczniów naszej szkoły z klas drugich Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Architektury Krajobrazu pod kierunkiem pani Anety Gutowskiej oraz opiekunów: pani Moniki Kuczewskiej, pani Moniki Jadczak i pani Marii Dobies uczestniczyło w Wystawie grzybów 2023 zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej wraz z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka.
18 września 2023 r. uczniowie kl. I TŻ wybrali się na wycieczkę integracyjną na górę Liwocz. Po zdobyciu szczytu weszli na platformę widokową, by zobaczyć panoramę okolicy i podziwiać piękno otaczającej nas przyrody.
Dnia 27 września 2023 r. nasze Szkolone Muzeum w ZS CKR w Kowalu wzbogaciło się o kolejne ciekawe artefakty. Tym razem otrzymaliśmy w darze dwa radioodbiorniki, w tym jeden przedwojenny, niemiecki, użytkowany w czasie okupacji w domu przy ul. Toruńskiej we Włocławku, gdzie hitlerowcy prowadzili nasłuch.
W dniu dzisiejszym klasy 1LT (technik weterynarii) oraz 1ITL (technik weterynarii/technik technologii żywności) wraz z wychowawcami Anną Paradowską oraz Wioletą Byszewską wybrały sie na wycieczkę dydaktyczno-integracyjną do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.
Dnia 21 września 2023 r. uczennice klasy 2 HT, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu odwiedziły Ogród Botaniczny w Powsinie.
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ odbywa się już trzydziesty raz. Hasło obecnego finału to: SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI.
Dnia 12 września 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która bezpośrednio nadzoruje szkoły rolnicze. Pani Minister wraz z burmistrzem Kowala p. Eugeniuszem Gołembiewskim, w obecności mediów – TV Kujawy i Radio HIT - mogła zobaczyć, w jaki sposób szkoła, której organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wykorzystuje środki inwestycyjne na rozwój placówki, a tym samym podnoszenie jakości kształcenia młodzieży uczącej się w Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia
W dniu 8 września 2023 r. młodzież ZS CKR w Kowalu włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Korzystając z atrakcyjnej pogody, uczniowie wraz z nauczycielami języka polskiego oraz bibliotekarkami udali się do parku, by wspólnie przeżywać lekturę NAD NIEMNEM Elizy Orzeszkowej. Czytany fragment powieści obfitował we wzmianki o różnorodnych elementach przyrody, w związku z czym zadaniem słuchaczy było znalezienie w parku przynajmniej jednej rośliny, o której była mowa w tekście. Nagrodę stanowiła bardzo dobra lub celująca ocena z języka polskiego.
W dniu 4 września 2023 r. na hali sportowej uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie klasy piątej technikum serdecznie powitali wszystkich obecnych, gorąco pozdrawiając przede wszystkim nowych nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło także życzeń dla całej społeczności szkolnej, by ten rozpoczynający się rok szkolny przyniósł jak najwięcej radości, sukcesów i przede wszystkim wzajemnego szacunku i życzliwości. Do życzeń uczniów dołączył się pan dyrektor Andrzej Zdrojewski, który serdecznie jeszcze raz powitał całą społeczność uczniowską, szczególne słowa kierując do uczniów nowo otworzonego kierunku kształcenia, czyli technikum weterynarii.
W sobotę, 2 czerwca w miejscowości Guty - Bujno odbyły się Gminno - Parafialne dożynki, w których uczestniczyła delegacja Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.