Z życia szkoły

Zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w ostatnim czasie zostało wzbogacone o nowy samochód do nauki jazdy.
Nasza szkolna społeczność od wielu lat przeprowadza różnorodne akcje charytatywne, mające na celu pomoc potrzebującym. Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, Pan Roman Malicki podsunął mi pomysł wykonania serca z przeznaczeniem na zbieranie nakrętek od butelek PET. Inicjatywa bardzo mi się spodobała i wspólnie z młodzieżą rozpoczęliśmy proces planowania i wykonania zadania.
Dnia 22 grudnia 2020 r. przedstawiciele drużyn harcerskich z Kowala przynieśli do naszej szkoły Światełko Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia droga lotniczą. W tym mieście odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany wiedeńczykom i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
W grudniu b.r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego wziął udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.
Dekorowanie świątecznych pierników, to jedna z najpiękniejszych przedświątecznych tradycji. Podczas zajęć Kółka Żywieniowego, uczniowie naszej szkoły wypiekli, a następnie zdobili pierniki. Fantazja młodzież nie zna granic, co widać na udekorowanych przez nich pierniczkach
W dniu 11 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu z udziałem szanownych gości i przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców szkolnych konkursów.
Zima to najgorszy czas dla bezdomnych zwierząt, których niestety wciąż jest w naszym regionie bardzo dużo.
Na początku grudnia 2020 r. nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt rolniczy, jakim jest nowy fabryczny ciągnik marki Zetor Forterra 150HD, a także ładowacz czołowy z pełnym osprzętem, rozsiewacz nawozów dwutarczowy MS 1200 oraz system telematyki MTG, stół spawalniczy, stół montażowy, do każdej pracowni szafki narzędziowe oraz inny sprzęt warsztatowy. Wszystkie maszyny i narzędzia zostały zakupione w drodze przetargu, który po rozstrzygnięciu wygrała firma Agropol – przedstawiciel firmy Zetor na nasz rejon. Dla żywieniowców natomiast zakupione zostały m.in.: kasa fiskalna, zmywarka kapturowa, opiekacz-grill elektryczny, stół chłodniczy, waga gastronomiczna, kostkarka do lodu, wózek do flambirowania, higrometr, wózek kelnerski czy warnik.
Młodzież ZSCKR w Bydgoszczy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej chętnie zaangażowała się w konkursie prezentującym piękno ich miejsc zamieszkania.
Listopad to miesiąc urodzin Augustyna Suskiego patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.
W poniedziałek 23 listopada 2020 r. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły panią Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pani wiceminister brała udział w oficjalnym oddaniu do użytku przebudowanej ulicy Kazimierza Wielkiego w Kowalu, przy której siedzibę swoją ma Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego, którego organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy inaczej niż w latach ubiegłych. Organizatorzy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie wykazali się w tym roku niezwykłą kreatywnością, by dostosować je do wymogów trudnego czasu pandemii.
Dzięki współpracy z przedstawicielami handlowymi, dla potrzeb uczniów i słuchaczy naszej szkoły został udostępniony Symulator Kombajnu. Jest to interesujące narzędzie do pracy z osobami, którzy chcą uzyskać odpowiednią wiedzę na temat budowy, zasady działania oraz skorzystać z wykonania jazdy wirtualnym kombajnem. Symulator może być wykorzystany, również jako pomoc naukowa podczas prowadzenia zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych.
Serdecznie zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.
To już po raz XII nasza szkoła przystąpiła do kampanii Fundacji Dobre Życie Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2020. Kampania jest projektem ogólnopolskim i jej celem jest zwrócenie uwagi na problem braku szacunku do chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego z mąki z pełnego przemiału tradycyjnymi metodami, a także promowanie zdrowego stylu życia.