Z życia szkoły

Z okazji Międzynarodowego Dnia Naleśników obchodzonego 4 marca, młodzież szkolna kształcąca się z zawodach gastronomicznych wzięła udział w kolejnych zajęciach odbywających się w ramach Kółka Żywieniowego. Uczestnicy spotkania po raz pierwszy mieli okazje przygotowywać i degustować francuskie naleśniki Crepes Suzette.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.
Poprawa jakości powietrza wymaga kształtowania w młodym pokoleniu poczucia odpowiedzialności i solidarności.
Matematyka, fizyka czy języki obce nie stanowią dla nich większych problemów - dyrektor szkoły nagrodził najlepszych i najzdolniejszych. 5 lutego w Palmiarni, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych za pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021, przyznawanych najzdolniejszym uczniom.
Pomimo różnych trudności i obostrzeń w Zespole Szkół centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu tradycji stało się zadość.
Zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w ostatnim czasie zostało wzbogacone o nowy samochód do nauki jazdy.
Nasza szkolna społeczność od wielu lat przeprowadza różnorodne akcje charytatywne, mające na celu pomoc potrzebującym. Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, Pan Roman Malicki podsunął mi pomysł wykonania serca z przeznaczeniem na zbieranie nakrętek od butelek PET. Inicjatywa bardzo mi się spodobała i wspólnie z młodzieżą rozpoczęliśmy proces planowania i wykonania zadania.
Dnia 22 grudnia 2020 r. przedstawiciele drużyn harcerskich z Kowala przynieśli do naszej szkoły Światełko Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia droga lotniczą. W tym mieście odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany wiedeńczykom i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
W grudniu b.r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego wziął udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.
Dekorowanie świątecznych pierników, to jedna z najpiękniejszych przedświątecznych tradycji. Podczas zajęć Kółka Żywieniowego, uczniowie naszej szkoły wypiekli, a następnie zdobili pierniki. Fantazja młodzież nie zna granic, co widać na udekorowanych przez nich pierniczkach
W dniu 11 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu z udziałem szanownych gości i przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców szkolnych konkursów.
Zima to najgorszy czas dla bezdomnych zwierząt, których niestety wciąż jest w naszym regionie bardzo dużo.
Na początku grudnia 2020 r. nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt rolniczy, jakim jest nowy fabryczny ciągnik marki Zetor Forterra 150HD, a także ładowacz czołowy z pełnym osprzętem, rozsiewacz nawozów dwutarczowy MS 1200 oraz system telematyki MTG, stół spawalniczy, stół montażowy, do każdej pracowni szafki narzędziowe oraz inny sprzęt warsztatowy. Wszystkie maszyny i narzędzia zostały zakupione w drodze przetargu, który po rozstrzygnięciu wygrała firma Agropol – przedstawiciel firmy Zetor na nasz rejon. Dla żywieniowców natomiast zakupione zostały m.in.: kasa fiskalna, zmywarka kapturowa, opiekacz-grill elektryczny, stół chłodniczy, waga gastronomiczna, kostkarka do lodu, wózek do flambirowania, higrometr, wózek kelnerski czy warnik.
Młodzież ZSCKR w Bydgoszczy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej chętnie zaangażowała się w konkursie prezentującym piękno ich miejsc zamieszkania.