Z życia szkoły

W środę 19.01.2023 zostały rozegrane w naszej szkole mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. W zawodach wzięło łącznie udział 31 uczniów. Niektóre pojedynki były niezwykle zacięte. W wyniku czego rywalizacja trwała blisko 5 godzin.
W dniu 14 stycznia 2023 r. uczniowie klas maturalnych celebrowali setny dzień przed egzaminem dojrzałości.
W dniach 9, 10 oraz 11 stycznia w naszej szkole odbyły się egzaminy zawodowe. Swoją wiedzę i umiejętności z drugiej kwalifikacji, obowiązkowej w technikum, sprawdzali uczniowie klas IV Technikum kształcącym w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Uczniowie kierunku Architektury Krajobrazu ZS CKR w Starym Lubiejewie zaczęli przygotowywanie dekoracji świątecznych już na początku grudnia. Do ostatnich sprzyjających pogodowo dni tej jesieni, zajęcia terenowe odbywały się na zewnątrz. Niestety w końcu zrobiło się zbyt zimno na jakiekolwiek prace i przeniesiono się do klas. Nie oznaczało to jednak, że będzie nudno, ponieważ na zajęciach praktycznych nigdy tak nie jest!
Spółka Akcyjna ANWIL z Włocławka podjęła współpracę z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, która pozwoli na kreowanie wspólnych przedsięwzięć rozwojowych. Dnia 21 grudnia br. w siedzibie spółki została podpisana stosowna umowa. Szkołę reprezentował dyrektor Andrzej Zdrojewski a ANWIL panowie: Andrzej Kisielewski – Dyrektor Obszaru Personalnego i Łukasz Grabiński – Dyrektor Obszaru Strategii, Rozwoju i Innowacji.
Uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole 21 grudnia 2022 r.
W dniu 22 grudnia 2022 r. w szkolnej auli odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez młodzież pod okiem opiekunów: ks. Sebastiana Szkopa oraz pań Barbary Stannej oraz Małgorzaty Muraczewskiej. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem i strojami podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Urzekający śpiew kolęd i pieśni świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
W dniu 20 grudnia 2022 r. odbyła się uroczysta Wigilia dla pracowników naszej szkoły. Wszystkich zebranych w sali konferencyjnej nowego budynku przy ulicy Konopnickiej nauczycieli, pracowników i emerytów powitał dyrektor Andrzej Zdrojewski.
Tradycją w ZS CKR w Starym Lubiejewie jest organizowanie konkursu przed Świętami Bożego Narodzenia. Również w tym roku grupa młodzieży z klas I, II i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięła udział w przygotowywaniu Potraw Wigilijnych.
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się aukcja różnorakich prezentów, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Jej organizatorem jest Stowarzyszenia Aktywny Kowal. Również i w tym roku taka akcja się odbywa, tym razem - podobnie jak w latach ubiegłych – internetowo. Także nasza szkoła włączyła się w to zacne przedsięwzięcie. Dyrektor Andrzej Zdrojewski wylicytował wiele pięknych przedmiotów, które zostały wstawione na sprzedaż przez naszych uczniów (można je podziwiać na załączonych poniżej zdjęciach).
W dniu 15 grudnia 2022r. w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbyła się druga edycja konkursu na najpiękniejszą aranżację stołu bożonarodzeniowego. Zadaniem dwuosobowych zespołów było przygotowanie oryginalnej aranżacji stołu z nakryciem do zaplanowanego menu, który z powodzeniem mógłby stanąć w naszych domach w czasie Świąt Bożego Narodzenia.