Z życia szkoły

Od początku roku szkolnego 2022/2023 uczniowie nadal mogą uczestniczyć w zajęciach Koła Żywieniowego. Tematem przewodnim w tym roku szkolnym jest KUCHNIA REGIONU KUJAW - DAWNIEJ I DZIŚ. W dniu 4 listopada na zajęciach dodatkowych pn: POTRAWY KUJAWSKIE I OBRZĘDY GWARUM GODANE młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielką Kół Gospodyń Wiejskich regionu Kujaw.
Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień w kalendarzu polskich uroczystości. Świętujemy rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności, odzyskanej po 123 latach niewoli, a także posiadania własnych granic, suwerenności oraz prawa do posługiwania się językiem ojczystym. W naszej szkolnej wspólnocie obchody tego wielkiego święta rozpoczęliśmy już 10 listopada włączając się w akcję Szkoła do hymnu. 11 listopada poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w miejsko-parafialnych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po przerwie spowodowanej pandemią klasy pierwsze wróciły do rywalizacji o Puchar Dyrektora ZSCKR w Bydgoszczy.
W przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią przygotowaną przez Kawiarenkę Teatralną uczniowie oddali hołd naszym przodkom za to, że ponieśli największą ofiarę i dzięki nim ojczyzna i naród cieszą się wolnością.
Uczniowie ZS CKR wzięli udział w akcji Światło Pamięci Niezwyciężonym w Dekadzie Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Po raz 5. nasza społeczność z udziałem szkolnego chóru zaśpiewała wspólnie hymn narodowy, biorąc w ten sposób udział w akcji Niepodległa do Hymnu, zapoczątkowanej przez Biuro Programu Niepodległa w 2018 roku. Polacy chętnie śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez nasz naród suwerenności w akcji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.
28 października grupa młodzieży z klas IV P4 i 4B4 pod opieką nauczycieli: A. Chrzczonowskiej, M. Wójcickiej. A. Wierzbowskiej i K. Paszkiewicz udała się na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze. Matka Najświętsza przygotowała dla nas wspaniałą pogodę, Biskup Łomżyński wygłosił bogatą w nauki teologiczne i moralne homilię a Grupa Ewangelizacyjna z Ostrowi Mazowieckiej poprowadziła nas przez przepięknie przygotowaną katechezę o tym, w jaki sposób możemy odczytać nasze powołanie i odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.
W dniu 3 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w piłce siatkowej o Puchar Przechodni Dyrektora szkoły. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Łącznie zameldowało się 14 drużyn. W tym roku podium zdecydowanie należało do uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych.