Z życia szkoły

Jak co roku w naszej szkole pamiętamy o naszej Patronce - Jadwidze Dziubińskiej. W tym roku postanowiliśmy ten ważny dzień spędzić uroczyście, ale w zaciszu klas oglądając film, który przybliżył nam raz jeszcze postać tej wyjątkowej osoby.
Zima zachwyca urodą i zachęca do… nieoczywistego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy zdarza się ku temu okazja taka jak Mikołajki! Z radością skorzystała z tych okoliczności społeczność Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Z okazji mikołajek samorząd uczniowski obwieścił, że każdy uczeń ubrany 6 grudnia w dowolny element stroju Mikołaja będzie zwolniony z kartkówek i innych szkolnych bolączek. Więc zaroiło się od Mikołajek, Mikołajów i innych stworzeń na szkolnych korytarzach. Prawdziwy święty nosił co prawda trochę inną czapkę, ale najważniejsze, że pamiętamy w tym dniu o miłych gestach, obdarowywaniu się drobnymi podarkami i czułym słowem.
Dnia 30 listopada 2021 r. liczna grupa kowalskich seniorów przybyła do naszej szkoły, by poznać zbiory naszego Szkolnego Muzeum oraz obejrzeć eksponowaną w listopadzie i grudniu wystawę pn. SZEŚĆ MAŁYCH MUZEÓW. Dla wielu gości była to też okazja do odwiedzenia po wielu latach miejsc, gdzie dawniej pobierali naukę w szkole podstawowej lub liceum. Po krótkim powitaniu w klasie uczestnicy udali się na ostatnią kondygnację szkoły, gdzie mieści się muzeum i zostali tam oprowadzeni przez wicedyrektora szkoły Arkadiusza Ciechalskiego.
ZSCKR w Bydgoszczy po raz drugi z I miejscem w ogólnopolskim konkursie "Moja wizja zero" organizowanym przez KRUS.
W związku z przypadającym 1 grudnia Światowym Dniem AIDS na terenie naszej szkoły została zorganizowana kampania profilaktyczna mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS.
Tradycyjnie już jak co roku pod koniec listopada nasi uczniowie z klasy maturalnej przystąpili do próbnej matury korzystając z arkuszy i zadań przygotowanych przez wydawnictwo Operon. Od poniedziałku 22 do czwartku 25 listopada odbywały się egzaminy pisemne z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język angielski), a także z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym (język polski, język angielski i geografia).