Z życia szkoły

Dnia 22 lutego br. dyrektor szkoły Andrzej Zdrojewski wraz z kierowniczką praktycznej nauki zawodu Iwoną Daniel spotkali się z właścicielami firm, z którymi nasza szkoła współpracuje od dłuższego czasu. Firma Instal-Projekt z Nowej Wsi od ponad 40 lat zajmuje się produkcją nowoczesnych grzejników i armatury do nich, które znane są na całym świecie. Instal-Projekt jest firmą rodzinną. W Zarządzie zasiadają dziś przedstawiciele trzeciego pokolenia właścicieli.
Tegoroczny bal studniówkowy Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbył się 22 stycznia 2022 w urokliwym Dworku Nad Stawem w miejscowości Podborze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Anny Chrzczonowskiej.
Dnia 5 lutego 2022 r. sala bankietowa Arkadii w Lubieniu Kujawskim wypełniła się tegorocznymi maturzystami Zespołu Szkół CKR w Kowalu, którzy kształcą się w zawadach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz osobami towarzyszącymi i gośćmi.
Wszyscy wiemy, że Paryż i Francja kojarzą się z miłością i zakochanymi, dlatego 14 lutego 2022 r. w Święto Zakochanych jedna z grup ćwiczeniowych klasy III PT postanowiła bliżej zapoznać się z kuchnią francuską. Młodzież z wielkim zaangażowaniem tworzyła potrawy typowe dla tego kraju. Były więc: zupa cebulowa na białym winie, cannelloni nadziewane mięsem mielonym w sosie beszamelowym, tarta z kurczakiem w śmietanowym sosie, a na deser przepyszne, rozpływające się w ustach makaroniki. Było wesoło i walentynkowo – zobaczcie sami!