Z życia szkoły

Co roku 3 października nasza szkoła obchodzi Święto Szkoły oraz Jej Patrona – Papieża Jana Pawła II. Dzień ten jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły. Społeczność szkolna spotyka się, aby wspomnieć osobę św. Jana Pawła II, jego nauczanie oraz życie pełne wiary, nadziei i miłości. Jest to czas refleksji i wyciszenia.
Jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Drzewa.
ZSCKR w Sokołowie Podlaskim z woj. mazowieckiego we współpracy z Ciastkarnią ,,Natalia i Szymon" podjęli się zorganizowania Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni w Polsce. Pięć pań z 6 klasami gastronomicznymi w ramach zajęć w szkole i w miejscu praktyki rozwijało zainteresowania oraz kreatywność uczniów. Było dekorowanie ciast, sporządzanie pierogów i kluseczek. Projekt zakończył się 20.10.23 poczęstunkiem przygotowanym dla społeczności szkolnej.
W eliminacjach szkolnych XLVII Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych wzięło udział 36 uczniów, w trzech blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu i weterynaria.
Dnia 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przedstawiciele najmłodszych klas złożyli przysięgę przed sztandarem ZSCKR w Sokołowie Podlaskim, w obecności całej społeczności szkolnej.
W poniedziałek 16 października w sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
12 października 2023r. w ZS CKR w Starym Lubiejewie, dr Tomasz Ginter pracownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Instytutu Studiów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przeprowadził zajęcia warsztatowe, których celem jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat mechanizmów i czynników ekonomicznych i politycznych warunkujących powstanie mocarstw, a także nauczenie myślenia strategicznego.
Kontynuując dzieło poprzedników, zostaliśmy właścicielami kolumny z piaskowca sprowadzonego w latach 60-dziesiątych przez pierwszego dyrektora, założyciela ZS CKR w Starym Lubiejewie, pana Zdzisława Kuczyńskiego. Współczesne czasy wymusiły usunięcie tego piaskowca z pierwotnego miejsca, lecz takich cennych pamiątek nie można marnować.