Z życia szkoły

ZSCKR w Sokołowie Podlaskim z woj. mazowieckiego we współpracy z Ciastkarnią ,,Natalia i Szymon" podjęli się zorganizowania Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni w Polsce. Pięć pań z 6 klasami gastronomicznymi w ramach zajęć w szkole i w miejscu praktyki rozwijało zainteresowania oraz kreatywność uczniów. Było dekorowanie ciast, sporządzanie pierogów i kluseczek. Projekt zakończył się 20.10.23 poczęstunkiem przygotowanym dla społeczności szkolnej.
Dnia 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przedstawiciele najmłodszych klas złożyli przysięgę przed sztandarem ZSCKR w Sokołowie Podlaskim, w obecności całej społeczności szkolnej.
W poniedziałek 16 października w sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
12 października 2023r. w ZS CKR w Starym Lubiejewie, dr Tomasz Ginter pracownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Instytutu Studiów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przeprowadził zajęcia warsztatowe, których celem jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat mechanizmów i czynników ekonomicznych i politycznych warunkujących powstanie mocarstw, a także nauczenie myślenia strategicznego.
Kontynuując dzieło poprzedników, zostaliśmy właścicielami kolumny z piaskowca sprowadzonego w latach 60-dziesiątych przez pierwszego dyrektora, założyciela ZS CKR w Starym Lubiejewie, pana Zdzisława Kuczyńskiego. Współczesne czasy wymusiły usunięcie tego piaskowca z pierwotnego miejsca, lecz takich cennych pamiątek nie można marnować.
Młodzież rozpatrzyła problem od strony ekonomicznej. Po sporządzeniu przykładowego tygodniowego jadłospisu dla czteroosobowej rodziny, zweryfikowali w sklepach ceny poszczególnych produktów, następnie zrobili wycenę całości...