Z życia szkoły

Nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do działań w ramach profilaktyki tytoniowej mającego na celu zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej.
W dniu 17 listopada 2021 roku, o godzinie 13.20 zostało przeprowadzone praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. W wydarzeniu wzięło udział 61 uczniów, 11 nauczycieli oraz 5 pracowników obsługi i administracji. Ewakuacja przebiegła w sposób prawidłowy
Przez cały listopad 2021 r. czynna jest wystawa pn. SZEŚĆ MAŁYCH MUZEÓW, która została zorganizowana przez Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny przy współpracy z bydgoską Fundacją Ari Ari, a dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021. Wśród tytułowych sześciu małych muzeów na wystawie zaprezentowane jest też nasze szkole muzeum, którego początki sięgają lat 90. XX w., a które się bardzo powiększyło, m.in. o przekazane przez orkiestrę OSP w Kowalu stare instrumenty dęte, niektóre wykonane jeszcze w czasach międzywojennych.
Dnia 15 listopada 2021 r. w auli naszej szkoły odbyły się dwie prelekcje dla różnych grup uczniowskich. Dotyczyły one szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Organizatorem wykładów było Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, a prelegentami – pisarz bractwa: Aleksander Zbonikowski oraz wicedyrektor naszej szkoły Arkadiusz Ciechalski
W dniu 10 listopada w naszej nowej hali sportowej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, a następnie uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku o godz. 11.11 odśpiewany został hymn narodowy. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.
W dniu 9 listopada 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs szkolny pt. Zakładka dla Niepodległej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy Zespołu Szkół CKR w Kowalu, których zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie zakładki poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości
5 listopada w naszej szkole rozpoczęło swoje funkcjonowanie Szkolne Koło Szachowe. Uczniowie, którzy w szachy grają i mają z tego wielką przyjemność zapraszają do włączenia się w działania Koła. Planowane są systematyczne spotkania w piątki od 13.05 do 14.30.
To już XIII edycja ogólnopolskiej kampanii pt. Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2021, która połączona została ze Świętem Miodu. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Fundacja Dobre Życie z Warszawy. Celem kampanii jest podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia.
15 października 2021 grupa maturzystów z klas IVPT i IVBT pod opieką pani Anny Chrzczonowskiej, Remigiusza Wasila i Jarosława Glinki odwiedziła Matkę Jasnogórską w Częstochowie.
Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym profilaktyce raka piersi. Różowa wstążeczka, jako symbol akcji, jest znakiem rozpoznawanym przez większość z nas.