Z życia szkoły

Młodzież ZSCKR w Bydgoszczy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej chętnie zaangażowała się w konkursie prezentującym piękno ich miejsc zamieszkania.
Listopad to miesiąc urodzin Augustyna Suskiego patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.
W poniedziałek 23 listopada 2020 r. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły panią Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pani wiceminister brała udział w oficjalnym oddaniu do użytku przebudowanej ulicy Kazimierza Wielkiego w Kowalu, przy której siedzibę swoją ma Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego, którego organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy inaczej niż w latach ubiegłych. Organizatorzy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie wykazali się w tym roku niezwykłą kreatywnością, by dostosować je do wymogów trudnego czasu pandemii.
Dzięki współpracy z przedstawicielami handlowymi, dla potrzeb uczniów i słuchaczy naszej szkoły został udostępniony Symulator Kombajnu. Jest to interesujące narzędzie do pracy z osobami, którzy chcą uzyskać odpowiednią wiedzę na temat budowy, zasady działania oraz skorzystać z wykonania jazdy wirtualnym kombajnem. Symulator może być wykorzystany, również jako pomoc naukowa podczas prowadzenia zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych.
Serdecznie zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.
To już po raz XII nasza szkoła przystąpiła do kampanii Fundacji Dobre Życie Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2020. Kampania jest projektem ogólnopolskim i jej celem jest zwrócenie uwagi na problem braku szacunku do chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego z mąki z pełnego przemiału tradycyjnymi metodami, a także promowanie zdrowego stylu życia.
To nazwa akcji, przypadającej na dzień 16 października, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
13 października br. społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu spotkała się na uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież przygotowała dla swych nauczycieli piękną część artystyczną- nie zabrakło poezji, miłych słów i piosenek wykonanych przez utalentowane uczennice z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Spotkanie to miało szczególny wymiar jeszcze z jednego powodu. Uczniowie trzech klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkolnym i zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkoły. Starsi koledzy życzyli im sukcesów, zadowolenia z wybranego kierunku kształcenia, a przede wszystkim tego, by szkoła stała się dla nich drugim domem
W ubiegłym tygodniu odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie Szkolny Konkurs Orki.
Samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość wpływania na jej funkcjonowanie. Działalność w samorządzie jest lekcją demokracji, samorządności i stanowi ważny element w procesie wychowania w szkole.
W dniach 24-29.09.2020r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I – IV, którzy oddali swoje głosy na poszczególnych kandydatów.
W dniu 22 września 2020 uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w kolejnej już akcji Sprzątania Świata.
22 września 2020 r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami umowy na realizację programu kształcenia zawodowego w województwie lubelskim.