Z życia szkoły

W dniu 06.10.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie mieli okazję uczestniczyć w 100-nej edycji Targów Poznańskich – Polagra 2021.
Jedną ze szkolnych tradycji jest organizowany na początku roku szkolnego rajd. Termin nie jest przypadkowy, ponieważ wspólne wyjście na szlak ma na celu zintegrować społeczność szkolną. W tym roku odbył się on 18 października.
Środa 13 października upłynęła w naszej szkole pod znakiem ciepłych życzeń, serdecznych gratulacji, gorących podziękowań płynących od uczniów do nauczycieli oraz pracowników ZSCKR Nowy Targ.
W dniu 8 października, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny 2021, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anny Krupki. Natomiast patronat medialny został objęty przez TVP 3, Życie Sokołowa, Wieści Sokołowskie. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim oraz Polski Związek Przeciągania Liny. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Dyrektor naszej szkoły Pan Sławomir Wróblewski.
4 października został ogłoszony Światowym Dniem Zwierząt. Z tej okazji uczniowie klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii zorganizowali w szkole Dzień Dobrostanu Zwierząt.
6 października uczniowie naszej szkoły z klas 2 MT, 3 MT i 4 FTH wzięli udział w etapie szkolnym Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym.
Dnia 1 października 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej wraz z pracowniami gastronomicznymi. Na samym początku została odprawiona uroczysta Msza Św., której przewodniczył ks. kan. dr Piotr Głowacki – proboszcz parafii św. Urszuli w Kowalu, a koncelebrował ks. Mateusz Markowski, jeden z naszych katechetów. Później nastąpiło poświęcenie obiektu przez głównego celebransa. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, w tym: Robert Jakubik - Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; dr Irena Vukovic-Kwiatkowska, dyrektor biura poselskiego posła na Sejm RP dr Joanny Borowiak; Sławomir Kopyść - Członek Zarządu Województwa Kujawsko–Pomorskiego; Małgorzata Kowalczyk-Przybytek Dyrektor Delegatury we Włocławku Kuratorium Oświaty Bydgoszczy; Roman Gołębiewski – Starosta Włocławski, a także okoliczni samorządowcy z Burmistrzem miasta Kowal Eugeniuszem Gołembiewskim i Wójtem Gminy Kowal – Stanisławem Adamczykiem, Dyrektorzy Szkół podległych Ministerstwu Rolnictwa i szkół z okolic Kowala, przedstawiciele firm budujących salę oraz współpracujących ze szkołą, rodzice, uczniowie i przyjaciele tej placówki oświatowej.
Nasza szkoła po raz kolejny gości delegację węgierskich nauczycieli oraz uczniów ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech.
Aromatyczny zapach świeżo parzonej kawy unosił się na korytarzach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego podczas obchodzonego 29 września na całym Świecie Dnia Kawy.
28 września odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski w strefie I - Sokołów Podlaski Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny odbywają się w dwóch etapach: - eliminacje strefowe - wrzesień 2021 - eliminacje centralne - październik 2021
Dzień 15 września dla klasy III Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, był pierwszym dniu nauki w nowym roku szkolnym po powrocie z zakończonych praktyk zawodowych. Na godzinie wychowawczej zostały wręczone świadectwa ukończenia klasy drugiej, dyplomy oraz nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, angażującym się w życie szkoły oraz promującym naszą szkołę.
Dnia 17 września 2021 r. przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek im. gen. broni Władysława Andersa, organizacji posiadającej status organizacji proobronnej, z którą posiadamy podpisaną umowę o współpracy. Zaprezentowali oni swój profil działania i zaprosili do wstępowania kolejnych chętnych w ich szeregi.