Z życia szkoły

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 12 – 14 marca 2019r. Ćwiczeniom duchowym przewodził O. Melchior Królik, który przybył do nas z klasztoru na Jasnej Górze. Ojciec Melchior Królik, który jest odpowiedzialny za stan Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej , opowiedział nam o cudach i łaskach jakich doświadczyli ludzie za przyczyną Matki Bożej.
Od początku marca 2019 r. w ZS CKR w Kowalu zaczęła funkcjonować Wirtualna Gazetka Szkolna. Na ekranie LCD, zainstalowanym na ścianie korytarza I piętra budynku głównego, wyświetlane są informacje związane z funkcjonowaniem placówki.
ZSCKR w Bydgoszczy współpracuje z Uniwersytetem Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy. W ramach zajęć praktycznych Uczniowie technikum weterynarii odbywają zajęcia w prosektorium.
27 stycznia 2019 r. uczniowie klas czwartych ZSCKR w Jabłoniu bawili się na swoim balu studniówkowym. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 w Domu Weselnym Jarmuł w Parczewie.
Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawców w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew.
Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ( Aleksander Śmietana, Dominik Rzewnicki, Zofia Pyrkosz, Kacper Sumiła, Wojciech Markowski) pod opieką Wiktora Kałużnego i Eweliny Frączkowskiej –Khadhraoui przygotował kilka ciekawych atrakcji dla społeczności szkolnej.
Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczcili rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły. Obejrzeli film poświęcony życiu i działalności Wincentego Witosa, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patrona.