Z życia szkoły
Rajd na Stare Wierchy ZSCKR w Nowym Targu
Wyjątkowo piękny i ciepły tegoroczny październik pozwolił nam szczególnie podelektować się kolejnym szkolnym rajdem, już piętnastym. 18 października z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego na Kokoszkowie wyruszyło na Stare Wierchy około 350 uczniów z opiekunami: wychowawcami, nauczycielami, rodzicami, przewodnikiem górskim oraz instruktorami turystyki kwalifikowanej. Cztery grupy, cztery różne trasy, ale podobne doznania.

Obojętnie, czy z Kowańca w Nowym Targu przez Robów, czy przez Mafianą Górę, Łapsową Polanę, czy z Rabki przez Maciejową, czy wreszcie z Klikuszowej przez Bukowinę Obidowską i Obidową, cel był jeden: schronisko na Starych Wierchach. Wędrowaniu towarzyszyły niezmiennie dobry humor, młodzieńczy entuzjazm i uparte dążenie do celu. Prawie bezchmurne niebo, komfortowa temperatura i feeria barw jesiennej przyrody były naszymi sprzymierzeńcami. Poza tym jak można oprzeć się urodzie Gorców, panoramie Tatr i morzu mgieł zalegających nad Kotliną Nowotarską?

Mimo trudów pieszej wędrówki wśród uczestników panowała wspaniała, turystyczna atmosfera. Sporo wrażeń dostarczyło wspólne ognisko, a upieczone kiełbasy dały kolejny zastrzyk energii. Po dwugodzinnym pobycie na Starych Wierchach uczestnicy rajdu zielonym szlakiem zeszli do Obidowej, gdzie w wyznaczonym miejscu czekały autokary. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu, a stąd porozjeżdżali się do swoich domów. 

Kolory złotej polskiej jesieni zabierzemy ze sobą we wspomnieniach i fotografiach.  Zatrzymamy je jak lekarstwo na czas szarugi.