Młodzież obejrzała spektakl na podstawie dramatu ,,Tango” S. Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego w Krakowie wystawiony na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury. Uwspółcześniona wersja utworu ukazuje kruchość życia człowieka, który w każdym momencie historii może stać się marionetką świata naznaczonego piętnem rozkładu wszelkich wartości. Niestety, bunt przeciw złu, utopijne dążenie do uporządkowania rzeczywistości - kończy się klęską, a to stanowi gorzką refleksję tego dzieła.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które powstało na terenie dawnego Aresztu Śledczego w Ostrołęce. Wykorzystana przestrzeń więzienna oraz multimedialna wystawa zrobiły na nas duże wrażenie. Ekspozycja opowiada historię ŻW, rozpoczynając od czasów przedwojennych i początku II wojny światowej. Przedstawia losy Polaków i sprawy polskiej na tle wielkiej polityki i walkę podziemia antykomunistycznego.
Kultura naszej młodzieży i jej zdyscyplinowanie zasługują na pochwałę, a wielkie podziękowanie należy się nauczycielom uczestniczącym w wycieczce: p. M. Król-Jankowskiej, p. I. Jastrzębskiej, p. M. Gajewskiej, p. M. Wójcickiej, p. K. Przastek, p. S. Konarzewskiemu za pomoc w logistyce tego wyjazdu (w wycieczce uczestniczyło 84 uczniów).
Zadowoleni, z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu, wróciliśmy do Lubiejewa.
A. Wierzbowska
Foto: Uczestnicy wycieczki