Aktualności

Z wielką dumą informujemy, że uczennice ZS CKR w Kowalu - Amelia Rutkowska i Alicja Rybarkiewicz (obie z klasy II Technikum - technik żywienia i usług gastronomicznych) zostały nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tytuł konkursu brzmiał Niepodległa piórem i obiektywem i obejmował trzy kategorie prac: wiersz, opowiadanie i fotografię. Tematyka prac miała nawiązywać do wydarzeń z lat 1918 – 1920, a więc do czasów Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą i budowy nowego, już niepodległego, państwa.
Z ogromną dumą i radością informujemy, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu otrzymał srebrną tarczę w tegorocznym Rankingu Najlepszych Liceów i Techników Perspektywy 2021.
Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz – zgodnie z tą piękną sentencją nieznanego autora postępują uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie. Przy niewielkiej pomocy zaangażowanych w działalność charytatywną nauczycieli dzieją się rzeczy niezwykłe.
26 stycznia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Przypada on w rocznicę pierwszego w Polsce udanego przeszczepu nerki, który miał miejsce w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie.
W oczekiwaniu na powrót naszych uczniów do nauki stacjonarnej, a także z myślą o tych, którzy już niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia i dokładamy wszelkich starań, żeby nasza Szkoła była szkołą nowoczesną, w której zdobywanie wiedzy jest nie tylko efektywne, ale również atrakcyjne i przyjemne.
Uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Wiktoria Masalska uzyskała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Wiktoria zawdzięcza swój sukces ciężkiej i systematycznej pracy. To uczennica ambitna, koleżeńska, wyróżniająca się wzorową postawą uczniowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rok 2020 obfitował w prace remontowe, odmieniające wygląd i użyteczność obiektów należących do Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie. Informowaliśmy o nich na bieżąco. Z końcem roku zakończyły się kolejne prace, tym razem na terenie warsztatów mechanicznych.
W dniach 11 i 12 stycznia 2021 r. odbyły się w naszej szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzili uczniowie klas IV Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Po raz pierwszy młodzież zdawała egzamin pisemny w wersji elektronicznej.
Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, Roman Malicki, podpisał umowy na staże zagraniczne w ramach programu POWER. To bardzo dobra informacja dla aż 120 uczniów.
Uczniowie szkoły, przyszli kierowcy od nowego roku będą szkolić swoje umiejętności jeżdżąc fabrycznie nowym samochodem marki Volkswagen T-Roc, który zakupił Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.