Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE
Adres

Zduńska Dąbrowa 64

99-440 - Zduny

woj.łódzkie

tel. 46 838-74-95

email: szkola@zspzd-technikum.pl

www: www.zspzd-technikum.pl

Nasze Wiadomości
2 września 2019 roku, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie cała społeczność szkolna rozpoczęła NOWY ROK SZKOLNY. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców i absolwentów.
8 czerwca, po 6 dniach drogi, na jasnogórski szczyt dotarła 364 Łowicka Piesza Pielgrzymka.
W dniach 7-8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, odbyły się Eliminacje Centralne XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Organizatorem tegorocznej edycji olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczy w Krakowie. W zmaganiach olimpijskich na szczeblu Centralnym wzięło udział ponad 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 11 blokach tematycznych.
18 uczniów naszej szkoły wróciło ze stażu zawodowego, który odbył się dniach od 27 maja do 7 czerwca 2019 roku. Staż odbył się w ramach projektu Alternatywne formy i kierunki użytkowania zwierząt, szansą na zwiększenie dochodów z produkcji rolniczej i poprawy samozatrudnienia absolwentów naszej szkoły, który realizowany jest w Zduńskiej Dąbrowie od września 2017 roku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
18 uczniów naszej szkoły wróciło ze stażu zawodowego, który odbył się dniach od 27 maja do 7 czerwca 2019 roku. Staż odbył się w ramach projektu Alternatywne formy i kierunki użytkowania zwierząt, szansą na zwiększenie dochodów z produkcji rolniczej i poprawy samozatrudnienia absolwentów naszej szkoły, który realizowany jest w Zduńskiej Dąbrowie od września 2017 roku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Rok temu do Nienburga wyjechała grupa uczniów z technikum rolniczego.
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie został laureatem Orłów Edukacji 2019, wyprzedzając jednocześnie 81 tysięcy innych firm w Polsce. Nasza szkoła dołączyła do grona liderów branży edukacyjnej wyznaczających właściwy kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie kwalifikacji.
30 maja 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w piątej edycji Profilaktyki według Ekonomika, która w tym roku odbyła się na łowickich Błoniach.
24 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się Agromajówka zorganizowana holenderską firmę Lely, specjalizującą się w produkcji robotów udojowych do zadawania paszy oraz udoju bydła mlecznego. Uczestniczyło w niej około 170 osób – uczniów i nauczycieli ze szkół rolniczych w województwie łódzkim i mazowieckim.
Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróznorodności. Projekt ma na celu przybliżenie działań związanych z ochrona bioróżnorodności na terenach rolniczych.
23 maja 2019 roku grupa uczniów z klas I Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu, technik rolnik i technik weterynarii wraz z opiekunami z okazji Dnia Ziemi i Dnia Dziecka wybrała się do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Ogród Botaniczny w Łodzi jest jednym z największych ogrodów w Polsce - jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Położony jest w dzielnicy Polesie, sąsiaduje z parkiem im. J. Piłsudskiego, Ogrodem Zoologicznym oraz rezerwatem leśnym Polesie Konstantynowskie, ma charakter parkowo - leśny. Krajobraz ogrodu urozmaica 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych granitowymi, wapiennymi i piaskowcowymi blokami skalnymi. Na jego terenie znajduje się ponadto 18 zbiorników zasilanych wodą ze studni głębinowej lub opadów atmosferycznych.
17 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi, czyli impreza o charakterze promocyjnym mająca na celu zachęcić młodzież gimnazjów i szkół podstawowych do wybrania tej właśnie placówki, jako miejsca swojej dalszej edukacji. Część oficjalna odbyła się w szkolnej stołówce, gdzie około godziny 930 licznie zgromadzili się uczniowie ze szkół w Zdunach, Bielawach, Sobocie, Łowiczu oraz młodzież między innymi z Żyrardowa, Łodzi, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej. Błonia czy Zgierza. W pierwszej kolejności głos zabrali uczniowie ze Zduńskiej Dąbrowy – Dominika Kowalczyk i Jakub Żakieta, którzy pełnili rolę prowadzących Dzień Otwartych Drzwi.
11 maja na Torze wyścigów konnych Służewiec w Warszawie odbył się piknik Poznaj Dobrą Żywność pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
10 maja 2019 roku, w piątkowe popołudnie Szkolny Zespół Ludowy Dąbrowskie Pasiaki wystąpił na uroczystości 15-lecia Klubu Seniora Jutrzenka.
W czwartkowe przedpołudnie mury szkoły w Zduńskiej Dąbrowie rozbrzmiewały echem przepięknych pieśni patriotycznych śpiewanych przez uczniowską brać w ramach akademii z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
29 kwietnia 2019 roku w ramach projektu NAUCZANIE ROLNICZE XXI WIEKU – absolwent na rynku pracy współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 rozpoczęły się dla uczestników projektu spotkania z pracodawcami reprezentującymi zawody zgodne z kierunkami kształcenia w naszej szkole. Pierwsze spotkania zostały zrealizowane dla młodzieży uczącej się na kierunku technik weterynarii.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia