Aktualności

Narodowe Czytanie to inicjatywa bardzo dobrze wszystkim znana, szeroko propagowana i niewymagająca uzasadnienia. Co roku z tej okazji czytane są wybitne, ponadczasowe dzieła literatury polskiej. Te właśnie, które z całą pewnością można określić mianem narodowych. 26 września 2019 w ramach kolejnej edycji tego przedsięwzięcia czytaliśmy w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie nowele polskie. Jak napisał w okolicznościowym liście Prezydent RP Andrzej Duda, Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.
27 września 2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbyło się uroczyste nadanie imienia Dezyderego Chłapowskiego szkołom wchodzącym w skład zespołu szkół. Od 1 września 2019r. zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia w Kamieniu Małym otrzymały imię Dezyderego Chłapowskiego, wielkiego patrioty, generała i prekursora nowoczesnego rolnictwa na ziemiach polskich.
28 września 2019 roku, w piękną jesienną sobotę, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie przeżywał wyjątkową uroczystość, a przygotowania do niej trwały od dłuższego już czasu. Oto 95 lat wcześniej upływał właśnie pierwszy rok nauki w tutejszej Powiatowej Szkole Rolniczej Męskiej. Tak rozpoczęła się historia oświaty rolniczej w Golądkowie, różnorodna i bogata, nie zawsze łatwa, tworzona przez kolejne pokolenia uczniów i bardzo wielu pracowników.
Uczniowie klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami hotelu Narvil w Serocku.
Początek roku szkolnego, to czas w którym podejmuje się zadania z zakresu integracji nowo utworzonych zespołów klasowych.
W sobotę 21 września 2019 roku piętnastoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej pod opieką pani Danuty Kacik oraz pani Agaty Naumiuk wróciła z 2-tygodniowego stażu zawodowego pt. Rozwiązania innowacyjne warunkiem prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa na Węgrzech. Aktualnie na Węgrzech przebywa kolejnych piętnastu uczniów pod opieką pani Marty Wiczuk oraz pani Magdaleny Kondraciuk. Staż zawodowy organizowany jest w ramach projektu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1: Mobilność Edukacyjna. Uczniowie odbywają staż w specjalistycznych gospodarstwach rolnych współpracujących ze Szkołą Rolniczą Bethlen Gabor na Węgrzech.
W uroczystość Matki Bożej Leśniańskiej - 26 września 2019r. - Msza święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, z udziałem Generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego, władz zakonnych, duchowieństwa diecezji siedleckiej oraz władz państwowych i samorządowych rozpoczęła Jubileusz 100-lecie powrotu Zakonu Paulinów do Leśnej Podlaskiej.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej, w ramach podpisanego w 2010 roku porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech, po raz kolejny gości uczniów ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech, którzy odbywają staż zawodowy w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
W środę 25 września 2019 r. uczennice klasy III TAK/TW w ramach nagrody za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2018/2019 pojechały na jednodniową , autokarową wycieczkę do Gdańska. Swój pobyt zaczęły od zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. ECS to nowoczesna instytucja kultury, która prowadzi działalność edukacyjną, naukową, wydawniczą oraz wystawienniczą. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę ,Droga do Wolności. Zwiedzający ECS mogli poznać sytuację gospodarczą i społeczną Polski w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a także dotknąć suwnicy, na której pracowała legenda Solidarności pani Anna Walentynowicz.