Kursy i Szkolenia

Uczniowie ZSCKR w Sejnach uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, który został zrealizowany w ramach projektu "Młodzi - zawodowo kompetentni na rynku pracy".
Dnia 17 XI 2021 r. uczniowie I klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyli w I części warsztatów pn. Rola współczesnego rolnictwa w tworzeniu bioróżnorodności - wyzwania nowoczesnego rolnictwa zorganizowanych przez Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników. Wykłady były prowadzone w Auli Wyższego Seminarium Duchownego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Włocławku
Zapoznanie się z eksponatami muzealnymi nawiązującymi do życia i pracy na polskiej wsi, spotkanie z mieszkańcami zagrody edukacyjnej oraz wizyta w świecie dyniowych ciasteczek to najważniejsze elementy realizowanej przez Zespół Szkół w Golądkowie ścieżki edukacyjnej.
Dnia 2 listopada 2021 r. Zespół Szkół w Golądkowie odwiedziła p. Monika Kozłowska – przedstawiciel firmy 365farmnet na Polskę północno-wschodnią. 365FarmNet to oprogramowanie rolnicze łączące moduły różnych producentów w celu kompleksowego i wydajnego zarządzania gospodarstwem.
W środę 20 października 2021 r. w ramach zajęć z Koła Żywieniowego uczniowie wraz z członkiniami Rady Seniorów Miasta Kowala odbyli warsztaty kulinarne dotyczące tematyki kuchni amerykańskiej. Motywem przewodnim było sporządzanie burgerów wołowych wraz z odpowiednim ich podaniem. W trakcie zajęć zostały omówione, a następnie właściwie wykonane, soczyste burgery, różnorodne sosy zimne, warzywa oraz frytki.
1 września wszyscy uczniowie ruszyli do szkół, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2021/2022. Jednakże, 15 uczniów zjawiło się w szkole już 30 sierpnia o godzinie 08:00, aby wziąć udział w 40-godzinnym kursie kelner barman organizowanym w ramach projektu: Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020.
Choć za oknem słonecznie i wakacje ruszyły pełną parą to w ZSCKR na Kokoszkowie nadal jest tłoczno i gwarno. Aktualnie w ramach projektu 59 uczniów szkoły doskonali swoje umiejętności na kursach: Inseminacji bydła i trzody chlewnej oraz Prawa jazdy kat. B.
Młodzież klasy II Technikum w zawodzie technik weterynarii w dniu 25.03.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Gabinecie Weterynaryjnym MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim.
Na przełomie listopada i grudnia kadra kierownicza, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy.