Targi i Pokazy

Do naszej szkoły zawitała firma Kalchem z Wiktorowa. Kalchem jest jednym z autoryzowanych dealerów marki CLAAS w Polsce. Podstawę oferty firmy tworzy cały program maszyn CLAAS wraz ze sprzedażą oryginalnych części zamiennych i pełną obsługą serwisową. Ofertę tę uzupełniają maszyny towarzyszące wiodących europejskich producentów: Horsch, Hardi, Kongskilde, Maschio Gaspardo, Umega, Pichon i innych. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciągnikiem Class AXION 850, do którego podczepiona została maszyna do uprawy bezorkowej.
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w FESTIWALU ZAWODÓW w Krakowie.
9 kwietnia 2022r., w sobotę, poprzedzającą Niedzielę Palmową, zaprezentowaliśmy stoisko Zespołu Szkół CKR w Brzostku podczas Kiermaszu Wielkanocnego.
W dniu 6 kwietnia 2022 roku szkolne koło mechanizacyjne Traktorek na zaproszenie firmy AGRO- MASZ z siedzibą w Strzelcach Małych, skorzystało z wycieczki dydaktycznej mającej na celu zapoznanie się z produkcją maszyn rolniczych.
Dnia 18 marca 2022 r. nasi uczniowie uczestniczyli w XXVII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. W kieleckim ośrodku wystawienniczym mogliśmy się zapoznać z ofertą producentów najlepszych maszyn rolniczych. Prezentowane były tam przede wszystkim nowości z zakresu techniki rolniczej oraz hodowli i chowów zwierząt.
W piątek 18 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele uczestniczyli w targach rolniczych Agro-Tech w Kielcach.
W ubiegły piątek, 8 października uczniowie klas technikum agrobiznesu i technikum turystyki na obszarach wiejskich wzięli udział w XXVI Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
W dniu 24.09.2021 uczniowie z klas kształcących w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych z ZSCKR im Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, uczestniczyli w wystawie maszyn, urządzeń i pojazdów rolniczych AGRO SHOW 2021 w BEDNARACH.
Dnia 9 września 2021 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu odbyły się po raz XII Warsztaty Polowe poświęcone uprawie buraka cukrowego, w których uczestniczyła grupa uczniów klasy III-ej Szkoły Branżowej z dyr. Andrzejem Zdrojewskim i Wojciechem Rudzińskim. Warsztaty zorganizowane zostały przez Krajową Spółkę Cukrową, Brzesko- Kujawski Związek Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Zespół Szkół CKR w Starym Brześciu.
Dnia 25 lipca 2021 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w skansenie". Oprócz wystaw twórców ludowych, występów kapel i zwiedzania obiektów skansenu nie zabrakło także degustacji i punktów gastronomicznych. Uczniowie Zespołu Szkół CKR w Kowalu jak zawsze serwowali potrawy tradycyjne, czyli żurek kujawski, chleb ze smalcem, jabłecznik kujawski, drożdżówkę czy sernik, a także naleśniki z serem, farszem oraz dżemem, kiełbasę z grila i dla najmłodszych gofry!
W niedzielę 27 czerwca 2021 r. braliśmy udział festynie zorganizowanym w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Uczniowie klasy przedmaturalnej wraz ze swą wychowawczynią tradycyjnie serwowali napoje i dania zimne i gorące, aby zbierać fundusze na przyszłoroczną studniówkę. Pogoda dopisała, było ciepło, ale nie upalnie. Uczniowie mogli uczestniczyć w festynie, którego program był bogaty. Swoje kramy otworzyli wystawcy z regionu, w tym twórcy ludowi należący do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek, którzy obchodzą w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Garncarz z Bolimowa zaprezentował pokaz toczenia naczyń na kole garncarskim.
Dnia 26 lutego 2020 r. uczniowie klas IV-tych kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych z ZS CKR w Kowalu wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w III Powiatowych Targach Edukacji i Rozwoju. Gospodarzami przedsięwzięcia pod patronatem honorowym Starosty Gostynińskiego był Zespół Szkół im. M Skłodowskiej-Curie w Gostyninie
We wtorkowe popołudnie 18 lutego 2020 r. w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół CKR w Kowalu odbyły się warsztaty z pieczenia pizzy dla dzieci uczęszczających na zajęcia do miejskiej Świetlicy Profilaktycznej Puchatek.